تاریخ : چهارشنبه, ۹ خرداد , ۱۴۰۳ 22 ذو القعدة 1445 Wednesday, 29 May , 2024
1

رفع تصرف ۶۰۰ هکتار از اراضی ملی و زراعی در کرمانشاه   

  • کد خبر : 7195
  • ۱۷ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۲
رفع تصرف ۶۰۰ هکتار از اراضی ملی و زراعی در کرمانشاه    

رفع تصرف ۶۰۰ هکتار از اراضی ملی و زراعی در کرمانشاه 

 

دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه از رفع تصرف حدود ۶۰۰ هکتار از اراضی ملی و زراعی استان کرمانشاه طی سال گذشته خبرداد.

به گزارش الوند _  شهرام کرمی در جمع خبرنگاران، بااشاره به برخورد جدی دستگاه قضایی با متصرفین اراضی ملی و تغییر کاربری در اراضی کشاورزی، اظهارکرد: در این راستا طی سال گذشته تلاش شد تا نشست های شورای حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی را با حضور دستگاه های اجرایی ذیربط برگزار کنیم.

 

وی ادامه داد: در این نشست ها تاکید شد که دستگاه های ذیربط باید با تقویت گشت های خود برخورد جدی با دست درازی و تصرف اراضی ملی و کشاورزی را در دستور کار قرار دهند.

 

دادستان کرمانشاه با بیان اینکه طی سال گذشته جمعا به ۴۶۶ فقره پرونده زمین خواری، تصرف اراضی ملی و تغییر کاربری اراضی زراعی در استان رسیدگی شده، اعلام کرد: از این تعداد، ۷۳ فقره پرونده مربوط به حوزه جهاد کشاورزی و ۳۹۳ فقره پرونده هم مربوط به تصرف اراضی منابع طبیعی بوده است.

 

وی میزان کل زمین های ملی و زراعی رفع تصرف شده در استان را حدود ۶۰۰ هکتار بیان نمود  و گفت: از این میزان ۱۳ هزار و ۹۹۶ متر مربوط به حوزه تغییر کاربری اراضی زراعی و حدود ۵۵۸ هکتار هم مربوط به اراضی ملی بوده است.

 

کرمی در پایان متذکرشد: درحوزه مقابله با تغییر کاربری اراضی زراعی و تصرف اراضی ملی ضمن شناسایی متخلفین برای آنها پرونده کیفری تشکیل شده و دستگاه قضایی با این متخلفین مماشاتی نخواهد داشت.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=7195