تاریخ : چهارشنبه, ۹ خرداد , ۱۴۰۳ 22 ذو القعدة 1445 Wednesday, 29 May , 2024
0

رشد ۲۲۶ درصدی میزان ثبت اشتغال در ایلام

  • کد خبر : 6583
  • ۲۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۹:۳۴
رشد ۲۲۶ درصدی میزان ثبت اشتغال در ایلام

رشد ۲۲۶ درصدی میزان ثبت اشتغال در ایلام

استاندار ایلام گفت :میزان تعهد اشتغال استان ایلام شش هزار و ۶۷۱ نفر بوده است که تاکنون ۱۵ هزار و ۱۱۴ ثبت اشتغال در سامانه ملی رصد برای استان تایید شده که از رشد ۲۲۶ درصدی حکایت دارد.

 

به گزارش الوند _ دکتر حسن بهرام نیا روز سه شنبه ۲۵ بهمن ماه در در نشست شورای اشتغال استان ایلام بیان داشت: میزان تعهد اشتغال استان  شش هزار و ۶۷۱ نفر بوده  که تاکنون ۱۵ هزار و ۱۱۴ ثبت اشتغال در سامانه ملی رصد برای استان ایلام تایید شده است.

وی با بیان اینکه میزان ثبت اشتغال در سامانه رصد ۲۲۶ درصد رشد داشته است، اظهار کرد: به‌طور همزمان طرح‌های اقتصادی که منجر به اشتغال می شود نیز در دست اجرا است که با تکمیل و راه اندازی این پروژه‌ها شامل پروژه ( ان.جی.ال) دهلران، تکمیل پتروشیمی دهلران، کارخانه تولید کاغذ سنگی و تکمیل فاز دوم پالایشگاه گاز ایلام تحول اساسی در حوزه اشتغال ایجاد می‌شود.

استاندار ایلام  با اشاره به اینکه تبيين دستاوردهای دولت و نظام نقش مهمی در تقويت روحيه اميد در استان دارد، از مدیران دستگاه های اجرایی استان خواست تا این خدمات و دستاوردها را به اطلاع مردم برسانند.

بهرام نیا افزود: یکی از مهمترین اولویت‌های مدیریت ارشد استان توجه جدی به شهرستان های کمتر توسعه یافته از جمله شهرستان آبدانان است که در این زمینه و با رایزنی‌های صورت گرفته و جلسات برگزار شده با حضور نماینده حوزه جنوب استان در مجلس شورای اسلامی در مرکز، تمهیدات لازم برای ایجاد سه طرح صنعت و معدن شامل کارخانه تولید هیدرات پتاسیم، امکان‌‌سنجی تولید سلستین و دولومیت و کارخانه آجر در شهرستان آبدانان اندیشیده شد که با ایجاد این یه طرح تحول اساسی در حوزه صنعت این شهرستان رقم خواهد خورد.

نماینده عالی دولت در استان ایلام  همچنین  از سازمان صمت این استان خواست تا روند اجرایی شدن این سه پروژه را با جدیت دنبال کنند ضمن اینکه دستگاه‌های خدماتی نیز باید همکاری لازم در جهت تسریع در احداث این پروژه‌ها را داشته باشند.

وی در ادامه یکی از معضلات و مطالبات مهم کشاورزان استان را عدم تکمیل پروژه‌های ایستگاه پمپاژ آب کشاورزی عنوان کرد و بیان کرد: از مجموع ۱۹ پروژه نیمه تمام ایستگاه پمپاژ آب کشاورزی، در طی یکسال گذشته و در دولت سیزدهم و با تزریق اعتبارات لازم تعداد چهار پروژه به سرانجام رسید که علاوه بر ایجاد اشتغال، اراضی کشاورزی در مناطق مورد هدف مشروب می شوند.

مقام ارشد استان ایلام گریزی نیز به توسعه کشت‌ گلخانه‌ای زد و یادآور شد: برنامه ریزی برای کشت ۳۰۰ هکتار محصولات گلخانه ای در ایلام در دستور کار قرار دارد که منجر به رونق تولید و اشتغال می شود.

بهرام نیا  با اشاره به دغدغه رهبر فرزانه انقلاب پیرامون رونق شرکت های دانش بنیان و فناوری تصریح کرد: با تقویت و حمایت از علم و فناوری توسط مجموعه پارک علم و فناوری و بانک‌ها می توان بخشی از مشکلات حوزه اشتغال را برطرف کرد.

استاندار ایلام بر ضرورت تشکیل بانک اطلاعات حوزه کشاورزی، صمت و میراث فرهنگی در حوزه اشتغال تاکید کرد و  گفت: تهیه زیست بوم اشتغال و سرمایه‌گذاری باید تا سال آینده تشکیل و در قالب آن سهم همه دستگاها در سرمایه گذاری و اشتغال مشخص شود.

وی در پایان راز ماندگاری در جایگاه خدمتگزاری و مدیریتی را ایجاد اشتغال عنوان و خاطر نشان کرد: تکمیل طرح‌های نیمه تمام اشتغالزا باید در دستور کار باشد، در راستای ایجاد اشتغال، نیازمند وحدت رویه هستیم و باید از جزیره‌ای عمل کردن پرهیز و زنجیره اشتغال را تقویت کرد.

 

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=6583