تاریخ : سه شنبه, ۲۸ فروردین , ۱۴۰۳ 8 شوال 1445 Tuesday, 16 April , 2024
0

رسیدگی به مشکلات بیش از ۱۷۰ نفر در قالب دیدار های بدون واسطه توسط رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه

  • کد خبر : 3611
  • ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۸:۲۰
رسیدگی به مشکلات بیش از ۱۷۰ نفر در قالب دیدار های بدون واسطه توسط رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه

رسیدگی به مشکلات بیش از ۱۷۰ نفر
در قالب دیدار های بدون واسطه توسط رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه

در راستای دستور رئیس محترم قوه قضاییه مبنی بر “استمرار دیدارهای بدون واسطه با متن مردم” رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه به مشکلات بیش از ۱۷۰ نفر از مراجعه کنندگان رسیدگی کرد.

به گزارش الوند،دکتر توسلی زاده این هفته نیز مطابق هر دوشنبه، وقت خود را به دیدار با مردم اختصاص داد و با ۱۷۴ نفر از مراجعین ملاقات و ضمن استماع مشکلات حقوقی و قضایی آنان، دستورات لازم را جهت رسیدگی صادر کرد.

رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه با اشاره به سخنان ریاست محترم قوه قضاییه اظهار داشت: در راستای دستور رئیس محترم قوه قضاییه مبنی بر “استمرار دیدارهای بدون واسطه با متن مردم” برنامه ملاقات‌های مردمی هر دوشنبه به صورت چهره به چهره انجام می شود.

پرویز توسلی زاده ضمن تأکید بر مدیریت اختلافات توسط خود مردم، یادآور شد: مردم می توانند بسیاری از مسائل و مشکلات را به نحوی مدیریت کنند که نیاز به حضور در دادگستری نباشد.

 

وی با تأکید بر فرمایشات رئیس محترم قوه قضاییه تصریح کرد: معتقدیم که بسیاری از اختلافات قابل حل و فصل و مصالحه است و در این صورت، هم خود خانواده‌ها کمتر متحمل آسیب می‌شوند و هم کار دستگاه قضایی کاهش می‌یابد، لذا اصل موضوع این است که خود مردم تلاش کنند مشکلات را حل کنند چرا که تنها با صدور رأی مشکلات حل نخواهد شد.

عالی ترین مقام قضایی استان کرمانشاه گفت: متأسفانه بسیاری از مردم از نظر آگاهی حقوقی ضعیف هستند و توصیه می شود حتما در قراردادهای حقوقی خود از مشاوره های حقوقی استفاده کنند.

لازم به ذکر است در این دیدار به درخواستهای مراجعین شامل مشکلات حقوقی و قضایی از قبیل مطالبه و اجرای مهریه، نفقه و هزینه‌های زندگی زوجه، اعمال ماده ۴۷۷ قانون آیین دادرسی کیفری، مرخصی زندانی، تسریع در رسیدگی و تقاضای عفو و بخشودگی، رسیدگی و دستورات لازم صادر شد.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=3611