تاریخ : شنبه, ۲۳ تیر , ۱۴۰۳ 7 محرم 1446 Saturday, 13 July , 2024
0

رتبه ایلام از حیث نرخ تورم ۶ پله در کشور بهبود یافت

  • کد خبر : 7577
  • ۰۴ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۷:۰۱
رتبه ایلام از حیث نرخ تورم ۶ پله در کشور بهبود یافت

رتبه ایلام از حیث نرخ تورم ۶ پله در کشور بهبود یافت

 

 استاندار ایلام از بهبود ۶ پله‌ای نرخ تورم این استان در کشور خبر داد و گفت: استان ایلام پس از سالها که همواره نگین تورم کشور بود با ۶ پله بهبود به رتبه ۲۵ کشور رسید که این نشانگر اثرگذاری و اجرای موفقیت برنامه و سیاست‌های دولت در استان برای کاهش نرخ تورم است.

 

به گزارش الوند _ دکتر حسن بهرام‌نیا روز پنجشنبه در نشست ستاد تنظیم بازار استان ایلام، با تاکید حمایت از واحد‌های مرغداری‌ها برای افزایش تولید مرغ و رونق اشتغالزایی در استان ایلام، گفت: «اشتغالزایی» و «تولید» از سیاست‌های اصلی دولت سیزدهم است که باید همه مدیران حوزه اقتصادی در این راستا اهتمام جدی داشته باشند.

 

وی ضمن تکلیف به مدیران حوزه اقتصادی استان برای ارایه راهکارهایی در خصوص ارتقا واحد‌ مرغداری‌های استان، افزود: تیم اقتصادی استان و دستگاه‌های متولی در قالب یک کارگروه با مسئولیت معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری ایلام برای فعال کردن واحد های مرغداری.های غیرفعال و افزایش تعداد واحد‌های مرغداری‌ ها در استان تدابیر لازم را اتخاذ کنند.

 

نماینده عالی دولت در استان ایلام ضمن تاکید بر عرضه مرغ طبق نرخ مصوب، تاکید کرد: در کنار عرضه مرغ طبق نرخ مصوب نباید شاهد عرضه مرغ با وزن بسیار کم باشیم‌.

 

استاندار ایلام ضمن تاکید بر حمایت از تولید کنندگان و مصرف کنندگان و رعایت حق و حقوق دو طرف، گفت: با تعامل سازنده اتحادیه مرغداران و جهاد کشاورزی مرغ مورد نیاز استان تامین می شود.

 

وی در ادامه با تاکید بر تشدید نظارت بر توزیع مرغ و کالاهای اساسی، خاطرنشان کرد: دستگاه‌های نظارتی که مسئول مستقیم نظارت بر بازار را دارند بصورت میدانی قیمت‌ها را رصد و در صورت مشاهده هرگونه گرانفروشی و تخلف، طبق قانون شخص خاطی را به مراجع قضایی معرفی کنند‌.

 

نماینده عالی دولت در استان ایلام با اشاره با کیفیت نان در استان. تصریح کرد: نظارت‌‌ها بر کیفیت آرد و نان بصورت مستمر مورد رصد قرار گیرد.

 

استاندار ایلام در این نشست بر ساماندهی کشتارهای غیرمجاز و همچنین جلوگیری از کشتار غیرمجاز در منطقه مهدی‌آباد تاکید کرد.

 

دکتر بهرام‌نیا در پایان از بهبود ۶ پله‌ای نرخ تورم استان ایلام در کشور خبر داد و گفت: بُعد مسافت و نبود برخی زیرساخت‌ها در افزایش نرخ تورم بسیار موثر است که استان ایلام پس از سالها که همواره نگین تورم کشور بود با ۶ پله بهبود به رتبه ۲۵ کشور رسید که این نشانگر اثرگذاری و اجرای موفقیت برنامه و سیاست‌های دولت در استان برای کاهش نرخ تورم است.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=7577