تاریخ : سه شنبه, ۸ خرداد , ۱۴۰۳ 21 ذو القعدة 1445 Tuesday, 28 May , 2024
0

راه‌آهن همدان – سنندج طی روزهای آینده افتتاح می شود

  • کد خبر : 8878
  • ۰۸ آبان ۱۴۰۲ - ۱۷:۲۱
راه‌آهن همدان – سنندج طی روزهای آینده افتتاح می شود

راه‌آهن همدان – سنندج طی روزهای آینده افتتاح می شود

استاندار همدان از افتتاح راه‌آهن همدان – سنندج در سفر رئیس‌جمهور به کردستان طی روزهای آینده خبر داد

به گزارش صنعت _ دکتر علیرضا قاسمی‌فرزاد با تشریح آخرین وضعیت راه‌آهن همدان، گفت: خط راه‌آهن تهران_همدان_سنندج ۴۰۲ کیلومتر بوده که ۲۵۱ کیلومتر آن از تهران تا همدان قبلاً بهره‌برداری شده و مورد استفاده قرار گرفته و ۱۵۱ کیلومتر نیز که بخش دوم این مسیر از همدان تا سنندج است طی روزهای آینده در سفر رئیس‌جمهور به استان کردستان افتتاح و به بهره‌برداری خواهد رسید.

 

وی افزود: برای مسیر راه‌آهن همدان_ سنندج تاکنون یک‌هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده و برای ساخت مسیرهای جانبی، زیرگذر و تکمیل ایستگاه‌های میانی آن نیازمند ۲۰۰۰ میلیارد ریال اعتبار است.

 

استاندار همدان با اشاره به اینکه در این مسیر ۱۸ ایستگاه وجود دارد که ۱۱ ایستگاه بین تهران تا همدان و ۷ ایستگاه نیز در مسیر همدان تا سنندج است ، یادآور شد: با پیگیری‌های انجام شده و دستور معاون محترم اجرایی رئیس‌جمهور، مشکلات مسیر این خط راه‌آهن، راه دسترسی به ایستگاه همدان و تکمیل و تجهیز نهایی آن نیز در دستور کار قرار گرفته و به زودی تکمیل و به بهره‌برداری خواهد رسید.

 

قاسمی فززاد تصریح کرد :در مسیر فعلی روزانه با یک رام قطار از همدان به مقصد مشهدمقدس و بالعکس ۴۰۰ نفر مسافر جابجا می‌شوند که امیدواریم با اضافه شدن طول مسیر، افزایش رام‌های دیگری را نیز برای خدمات‌دهی بیشتر به هم‌میهنان عزیزمان شاهد باشیم.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=8878