تاریخ : جمعه, ۲۹ تیر , ۱۴۰۳ 13 محرم 1446 Friday, 19 July , 2024
0

پیوند بازاریان با انقلاب اسلامی ریشه دار و بی بدیل است

  • کد خبر : 7914
  • ۰۸ تیر ۱۴۰۲ - ۹:۲۵
پیوند بازاریان با انقلاب اسلامی ریشه دار و بی بدیل است

پیوند بازاریان با انقلاب اسلامی ریشه دار و بی بدیل است

استاندار لرستان با بیان اینکه بازاریان و اصناف در جریان انقلاب اسلامی ، پس از آن و در بحران های مختلف کشور نقش موثری داشته اند ، گفت: پیوند بازاریان و اصناف با انقلاب اسلامی یک رابطه ی ریشه دار و بی بدیل است.

 

به گزارش الوند _ فرهاد زیویار عصر روز چهارشنبه هفتم تیرماه در مراسم گرامیداشت اصناف و بازاریان استان لرستان اظهار داشت: ارتباط بازاریان با روحانیون و مردم در جریان انقلاب اسلامی بیش تر از این که نفع مالی داشته باشد نفع معنوی داشت.

 

وی با اشاره به حضور موثر اصناف و بازاریان در جریان انقلاب اسلامی و شهدای بازاری که جان خود را در این راه نثار کردند، اظهار کرد: بازاریان به خاطر کسب و کار و منفعت مالی در انقلاب شرکت نکردند بلکه به جهت معرفتی بود که نسبت به ولایت و آرمان های انقلاب در ایشان بروز پیدا کرد.

 

استاندار لرستان تصریح کرد: بسیاری از افراد به دنبال این بودند که انقلاب اسلامی را یک انقلاب اقتصادی معرفی کنند اما همه دیدیم که معرفت و نگاه فرهنگی، دینی و اجتماعی عامل مهم انقلاب بود.

 

زیویار در ادامه به نقش بازاریان بعد از انقلاب اشاره کرد و ابراز کرد: بازاریان و اصناف بعد از انقلاب ثابت کردند با زحماتی که در خط مقدم اقتصاد کشور متحمل شدند تاثیر زیادی در آن داشته و دارند.

 

وی همچنین به اقدامات بزرگ جامعه ی بازاری در زمان بحران های مختلف کشور اشاره کرد و گفت: بازاریان با کوشش های بی دریغی که در راستای کار خود، کارهای خیر و رشد اقتصاد در بحران هایی از جمله جنگ تحمیلی، تحریم های ظالمانه نظام استعمار علیه ملت ایران، کرونا و حوادث طبیعی داشتند، همواره حامی مردم و دولت بودند.

 

استاندار لرستان حضور موثر در برنامه های فرهنگی و اجتماعی از جمله مبارزه با فتنه های اخیر علیه نظام و اشاعه ی بی حجابی را از دیگر نقش های موثر بازاریان برشمرد و عنوان کرد: برگزاری مناسبت های فرهنگی مهم از جمله محرم و صفر و مبارزه با بی حجابی توسط قشر بازاری و اصناف مهر تایید دیگری بر نقش موثر اصناف در کشور است.

 

زیویار تاکید کرد: نقش بازاریان در مبارزه با توطئه های اخیر علیه نظام اگر جلوتر از بقیه نبود عقب تر نیز نبود و ما شاهد این موضوع هستیم که رویکرد نامگذاری سال ها توسط مقام معظم رهبری(مدظله العالی) به عملکرد بازاریان و اصناف مربوط است.

 

وی عنوان کرد: بازاریان بیش از ۱۷ درصد در تولید ناخالص ملی و ۲۰ درصد در اشتغال کشور نقش آفرینی می کنند.

 

استاندار لرستان در بخش پایانی سخنانش به جذب و اعطای تسهیلات اشتغال و سرمایه گذاری سال گذشته در استان با بیش از ۱۰۰ درصد اعتبارات تخصیصی اشاره کرد و گفت: امسال نیز تلاش مجموعه ی دولت در استان بر این است که این اعتبار را بهبود بخشیده و ارتقا دهیم.

 

زیویار تصریح کرد: دولت در کنار و همراه قشر بازاری و اصناف همواره در جهت رشد اقتصاد کشور تلاش می کنند.

 

وی گفت: انتظار ما این است که اصناف و بازاریان مانند همیشه در رشد اقتصاد کشور از هیچ کوششی دریغ نکنند.

 

استاندار لرستان تاکید کرد:ان شاالله همه و در کنار هم معرفت بیش تری پیدا کرده و بتوانیم از امکاناتی که در اختیار ما قرار دارد در جهت ادای وظیفه ی خدمت به مردم به نحو شایسته ای عمل کنیم.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=7914