تاریخ : سه شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۴۰۳ 12 ذو الحجة 1445 Tuesday, 18 June , 2024
1

دستگاه های ذیربط برای مقابله با وقوع احتمالی سیل در کرمانشاه آماده باشند

  • کد خبر : 8564
  • ۰۳ مهر ۱۴۰۲ - ۸:۰۶
دستگاه های ذیربط برای مقابله با وقوع احتمالی سیل در کرمانشاه آماده باشند

دستگاه های ذیربط برای مقابله با وقوع احتمالی سیل در کرمانشاه آماده باشند 

دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه دستگاه های ذیربط را در کرمانشاه مکلف کرد تا برای مقابله با وقوع احتمالی سیل آماده باشند.

به گزارش صنعت _ حمیدرضاکریمی بااشاره به پیش بینی هواشناسی مبنی بر وقوع بارش های گسترده در پاییز و زمستان امسال و احتمال وقوع سیلاب ها، اظهار کرد: سیلاب‌ها یکی از پدیده‌ها و مخاطرات طبیعی بسیار مهم و مخرب در سطح جهان هستند و در بین کلیه سوانح و بلایای طبیعی بیشترین فراوانی وقوع را نیز دارند.

 

وی افزود: متاسفانه طی سالهای گذشته گاها به دلیل بارش های بسیار فراوان شاهد وقوع سیلاب ها در برخی از مناطق کشور بودیم که خسارات متعددی را به دنبال داشته است.

 

دادستان کرمانشاه تاکید کرد: وقوع سیلاب در ایران مختص به یک منطقه خاص نبوده و تقریبا در اکثر مناطق کشور از جمله کرمانشاه رخ می دهد.

 

وی خاطرنشان کرد: باتوجه به اینکه سازمان هواشناسی برای پاییز و زمستان سال‌جاری برای نیمه شمالی و غربی کشور وقوع ترسالی و بارش های گسترده ای پیش بینی کرده، لذا از هم اکنون دستگاه های ذیربط موظف هستند اقداماتی را به منظور جلوگیری از وقوع سیلاب و استفاده بهینه از حجم گسترده بارندگی ها داشته باشند.

 

کریمی متذکر شد: براین اساس طبق قانون و به منظور صیانت از حقوق عامه، دستگاه های ذیربط باید در بحث اجرای طرح‌های سازه‌ای، طراحی سیستم‌های کارآمد جهت جمع آوری آب‌های سطحی، برنامه مدیریت جامع سیل، جلوگیری از روان آب و سیلاب در بحث‌های مکانیکی، نهال کاری، مدیریت حوزه و حفاظت آبخیز، رفع تصرفات غیر مجاز در رودخانه ها، آخرین وضعیت مسیل ها و … اقداماتی را در دستور کار قرار دهند.

 

دادستان کرمانشاه به این دستگاه ها مهلت داد تا ظرف یک ماه آینده برنامه خود را در این حوزه به دادسرا گزارش دهند.

 

وی یادآورشد: همچنین ظرف ۲۰ روز آینده باهمکاری ستاد بحران استانداری نسبت به شناسایی مسائل و مشکلات پیش رو و تدوین برنامه جهت رفع آن اقدام شود.

 

مدعی العموم استان کرمانشاه در پایان هشدار داد، درصورتی که دستگاهی نسبت به انجام وظایف محوله کوتاهی کند، به عنوان ترک فعل با آن برخورد قضایی صورت می گیرد.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=8564