تاریخ : سه شنبه, ۲۸ فروردین , ۱۴۰۳ 8 شوال 1445 Tuesday, 16 April , 2024
1

دستور دادستان کرمانشاه برای مقابله با “آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان” 

  • کد خبر : 2964
  • ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ - ۸:۵۹
دستور دادستان کرمانشاه برای مقابله با “آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان” 

دستور دادستان کرمانشاه برای مقابله با “آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان” 

دادستان کرمانشاه خواستار اقدام سریع و همکاری همه جانبه دستگاه ها و سازمان ها جهت مقابله با آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان شد.

 

 

به گزارش الوند_شهرام کرمی در جمع خبرنگاران، بااشاره به مشاهده چهار کانون آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در کرمانشاه، اظهار کرد: در این راستا در خصوص پیشگیری از وقوع کانون های بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در سطح مناطق مختلف استان لازم است برخی اقدامات در دستور کار قرار گیرد.

وی به خطرات انتقال این بیماری به انسان و احتمال شیوع آن در واحدهای صنعتی طیور اشاره کرد و گفت: در این زمینه طیور موجود در کانون های آلوده که همگی بومی هستند باید انجام شود.

دادستان کرمانشاه اضافه کرد: همچنین به منظور صیانت از حقوق عامه و پیشگیری از تهدید علیه بهداشت عمومی و اجرای دستورالعمل نحوه برخورد با گله های مشکوک و آلوده با آنفلوآنزای فوق حاد طیور باید در اسرع وقت اقدامات قانونی در چارچوب موازین و مقررات مربوطه معمول اجرا شود.

وی بر لزوم همکاری سایر سازمان ها و دستگاه ها به منظور مقابله با این بيماري تاکید کرد و یادآورشد: فرماندهی انتظامی شهرستان موظف به هرگونه همکاری مقتضی در راستای ماموریت مذکور تا پایان سال جاری و در انجام وظایف قانونی دامپزشکی می باشد.

 

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=2964