تاریخ : شنبه, ۲۳ تیر , ۱۴۰۳ 7 محرم 1446 Saturday, 13 July , 2024
1

در ۴ ماه اخیر تخصیص زمین مسکن ملی در کرمانشاه ۱۰ برابر رشد داشته است

  • کد خبر : 7328
  • ۳۱ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۹
در ۴ ماه اخیر تخصیص زمین مسکن ملی در کرمانشاه ۱۰ برابر رشد داشته است

در ۴ ماه اخیر ،تخصیص زمین مسکن ملی در کرمانشاه ۱۰ برابر رشد داشته است

نماینده عالی دولت در استان کرمانشاه با بیان اینکه طی ۴ ماه اخیر بیش از ۲۱ جلسه فشرده کاری در حوزه نهضت ملی مسکن در این استان برگزار شده است،گفت : در این مدت تخصیص زمین مسکن ملی در استان کرمانشاه ۱۰ برابر رشد داشته است.

 

به گزارش الوند _ محمد طیب صحرایی  در حاشیه بازدید از طرح مسکن ملی «سراج» شهر کرمانشاه و جلسه شورای مسکن استان کرمانشاه اظهار داشت: یکی از مهمترین برنامه های دولت سیزدهم برای خدمت به مردم، طرح نهضت ملی مسکن است که در این راستا مسولان کرمانشاهی نیز این امر را در دستور کار دارند.

وی افزود: در طول حدود ۴ ماه گذشته تلاش ما این بوده که حرکت مسکن سازی در استان سرعت خوبی پیدا کند که این مهم به ثمر نشست و این مژده را خدمت هم استانی های عزیز عرض کنم که تا حدود ۴ ماه قبل، تخصیص زمین برای ساخت مسکن، زیر ۱۰ درصد محقق شده بود که امروز بحمدالله نزدیک به ۱۰۰ درصد زمین ها برای ساخت مسکن اختصاص پیدا کرده و به طور جدی تر وارد مراحل ساخت شده ایم.

استاندار کرمانشاه ادامه داد: در مراحل ساخت طبیعتاً نکته مهم ماجرا باید در دو بخش لحاظ شود، اول اینکه ساخت و ساز به صورتی باشد که مردم بتوانند آن را همراهی کنند و دریافت این خدمت برای آنها واقعی باشد که به همین منظور امروز از پروژه سراج با حضور دست اندرکاران طرح بازدید کردیم و جلسه شورای مسکن را تشکیل دادیم و تصمیماتی گرفتیم.

صحرایی یکی از تصمیمات مهم اخذ شده را کاهش آورده مردم بیان کرد و گفت: باید این کار با ابتکاراتی همراه شود که یکی از آنها کاهش طبقات است که با استدلاهای کاملاً فنی و مهندسی می شود قیمت ساختمان را کاهش داد و طبیعتاً سهم آورده مردم و فشار مالی به آنان کمتر خواهد شد.

به گفته دکتر صحرایی، طراحی های قبلی مسکن ملی در استان، ساخت مسکن را در طبقات متعدد و زیاد برای پروژه ها دیده بود که با استدلاهای روشن فنی و مهندسی ثابت شد که این قیمتِ ساخت را بالا می برد و مردم در عین نیاز به این مسکن به ناچار مجبور می شوند که انصراف بدهند در حالی که اگر طبقات را کاهش دهیم، بعضی از مشاعات، پارکینگ، پیلوت، آسانسور و… کاهش پیدا می کند و هزینه تمام شده مسکن به شکل چشمگیری پایین می آید که این کمک بسیار بزرگی برای نیازمندان و متقاضیان مسکن است.

وی اظهار کرد: نکته دوم، ساخت و ساز مسکن متناسب با اقلیم، بوم و فضای فرهنگی مردم است؛ به هر حال ما برای مردم عزیز استان کرمانشاه ساختمان می سازیم و طبیعتاً این ساختمان ها باید با خلقیات، روحیات مردم و با فرهنگ و آداب و رسوم مردم سازگار باشد و این یک ملاحظه جدی دیگری بود که با گروه مشاوران و مهندسان در مورد آن مفصل در جلسات مختلف بحث و بررسی شده و باید نتیجه آن، ساختمان هایی باشد که برای مردم دلنشین تر و قدری آرام بخش تر است.

استاندار کرمانشاه گفت: در این ۴ ماه اخیر بیش از ۲۱ جلسه فشرده کاری چند ساعته با همکاران در مورد نهضت ملی مسکن داشته ایم و به لطف الهی کار، جهش خوبی پیدا کرده است.

دکتر صحرایی تاکید کرد: از این پس به صورت هفتگی یا حداکثر ۲ هفته یکبار روند ساخت و ساز مسکن را در شهرستان های مختلف استان پیگیری خواهم کرد و امیدوارم در ظرف زمانی قابل قبولی بتوانیم یک مسکن مناسب را تقدیم مردم عزیز استان کنیم.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=7328