تاریخ : سه شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۴۰۳ 12 ذو الحجة 1445 Tuesday, 18 June , 2024
0

در هفته دفاع مقدس از ۳۰ عنوان کتاب در لرستان رونمایی می شود

  • کد خبر : 8464
  • ۱۸ شهریور ۱۴۰۲ - ۲۳:۱۹
در هفته دفاع مقدس از ۳۰ عنوان کتاب در لرستان رونمایی می شود

در هفته دفاع مقدس از ۳۰ عنوان کتاب در لرستان رونمایی می شود

استاندار لرستان با اشاره به اینکه ترویج فرهنگ و ارزش‌های دفاع مقدس باید در پیچیدگی و مشکلات امروز، برای نسل جدید بیان شود، رونمایی ۳۰ عنوان کتاب طی هفته دفاع مقدس در این استان را گامی مهم برای تبیین واقعیات جبهه و جنگ عنوان کرد.

 

به گزارش صنعت _ فرهاد زیویار شامگاه شنبه در جلسه شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان، با بیان اینکه مناسبت‌های مختلف مانند اربعین، عاشورا، هفته دفاع مقدس و اعیاد ما در تقویم، در زمره مولفه‌های اعتقادی، تاریخی، فرهنگی و ملی کشور به شمار می‌آیند، بیان کرد: این مولفه‌ها ما را با همبستگی در کنار هم قرار می‌دهند و ذخایری هستند که اگر از کشور کم شوند، شاید چیزی از کشور باقی نماند.

 

استاندار لرستان با اشاره به اینکه دفاع مقدس گنجینه‌ای عظیم و تمام نشدنی از شکوه، اقتدار، موفقیت و توانمندی ایران است که برای همیشه تاریخ جاودانه خواهد ماند، افزود: در ایران با فرهنگ مقاومت در مقابل تجاوز و مقاومت در مقابل تحریم با تکیه بر توان داخلی در بخش‌های مختلف غیر نظامی و نظامی شاهد پیشرفت در کشور هستیم.

 

زیویار با تاکید بر لزوم تلاش بیشتر در مسیر استفاده از مفاهیم دفاع مقدس گفت : یکی از رسالت های مهم ما تبیین این مفاهیم و ارزش‌هاست و تبیین مفاهیم دفاع مقدس و خاطرات شهدا برای نسل جوان نیاز ضروری جامعه امروز است.

 

استاندار لرستان در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به اینکه هر ساله در هفته دفاع مقدس برنامه‌های مختلفی در سطح استان برگزار می‌شود که تداعی‌گر روزهای حماسه و دفاع است، یادآور شد: همایش سراسری «تکریم جهاد و مقاومت از دیروز تا امروز»، اجتماع ۴ هزار نفری جوانان نقش‌آفرینان گام دوم انقلاب، رونمایی از ۳۰ عنوان کتاب، جشنواره‌های مختلف در سطح استان، افتتاح پروژه‌های محرومیت‌زدایی در سطح استان، همایش‌های علمی و فرهنگی از جمله برنامه‌هایی هستند که با همکاری دستگاه‌های مختلف در طول هفته دفاع مقدس در استان برگزار می‌شوند.

 

وی تصریح کرد: ترویج فرهنگ و ارزش‌های دفاع مقدس و روحیه ایثارگری به یک ارزش مهم در جامعه تبدیل و این فرهنگ باید در پیچیدگی و مشکلات امروز، برای نسل جدید بیان شود.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=8464