تاریخ : چهارشنبه, ۹ خرداد , ۱۴۰۳ 22 ذو القعدة 1445 Wednesday, 29 May , 2024
0

در ایام نوروز از شهرهای استان بازدید و خدمت رسانی به گردشگران را بررسی می کنم

  • کد خبر : 6880
  • ۱۶ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۳:۵۷
در ایام نوروز از شهرهای استان بازدید و خدمت رسانی به گردشگران را بررسی می کنم

در ایام نوروز از شهرهای استان بازدید و خدمت رسانی به گردشگران را بررسی می کنم

نماینده عالی دولت در استان کرمانشاه با بیان اینکه در ایام نوروز از شهرهای این استان بازدید و خدمت رسانی به گردشگران را بررسی می کنم ، به تصویر کشیدن ویژگی های این استان را ماموریت مهم شهرداران و مانور گردشگری عنوان کرد.

به گزارش الوند _ محمد طیب صحرایی در جلسه شورای سازمان همیاری شهرداری های استان کرمانشاه که با حضور سرپرستان معاونت های هماهنگی امور عمرانی و توسعه مدیریت و منابع استانداری، شهردار کرمانشاه، مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری، سرپرست سازمان همیاری شهرداریها و شهرداران سراسر استان با دستور کار انتخاب هیات مدیره و بازرس سازمان همیاری شهرداریها و برنامه ریزی برای میزبانی شایسته از مسافران نوروزی در سالن شهید سلیمانی برگزار شد، ضمن تبریک میلاد با سعادت حضرت قائم (عج) اظهار داشت: همه باید تلاش کنیم که سازمان همیاری شهرداری ها از وضعیت فعلی خارج شود و به سمت پویایی و اثرگذاری در روند توسعه شهرداری ها حرکت کند.

وی تاکید کرد: همه باید کمک کنیم که این سازمان به جایگاه اصلی و نقش آفرین خود برگردد و این موضوع به همت و تلاش همه اعضا مرتبط است که باید اهتمام ویژه ای برای بالندگی آن داشته باشیم.

مقام عالی استان کرمانشاه پیروزی و برنده شدن یک تیم را در گرو همدلی و هفکری همه اعضای آن عنوان کرد و با بیان اینکه اعضای شورای سازمان باید نسبت به هویت استانی تعلق خاطر داشته باشند، ادامه داد: همه اعضا باید به دنبال سربلندی و پویایی سازمان همیاری شهرداری ها باشند و چنانچه وحدت و انسجام داشته باشیم، می توانیم بر مشکلات فائق آئیم.

استاندار کرمانشاه از شهرداران خواست که خود را شهردار استان ببینند و اگر مشکلی در دیگر شهرها هم است هر کدام با همت و همدلی به حل آن مشکل کمک کنند زیرا زمانی که گردشگران به استان سفر می کنند چنانچه مشکلی در شهری وجود داشته باشد آن مشکل را نه به آن شهر بلکه به کل استان نسبت می دهند.

صحرایی ادامه داد: همه شهرداران موظف هستند که با علاقمندی و تعصب کاری با پیشبرد کارها و برنامه ها، متولی آبروی استان باشند.

وی ملاک و تراز فعالیت ها را در چارچوب قانون عنوان و تاکید کرد: عدم رعایت قانون برای ما خط قرمز است زیرا اگر در کارها به قانون توجه نکنیم علاوه بر اینکه آن کار با شکست مواجه می شود، فساد و تباهی نیز به دنبال دارد بنابراین ملاک ما در تمامی کارها رعایت قانون خواهد بود.

استاندار کرمانشاه از شهرداران به عنوان اعضای شورای سازمان همیاری شهرداری ها خواست ناظر بر فعالیت و عملکرد سازمان باشند و از اعضای هئیت مدیره فقط انتظار تلاش و کار داشته باشند و از دخالت در کارها که منجر به هدر رفتن تلاش ها می شود، پرهیز کنند.

دکتر صحرایی به عامل اصلی توسعه استان (بر اساس یافت ها و بررسی های انجام شده از مصوبات سفر مقام معظم رهبری، مصوبات سفر ریاست جمهوری، برنامه بودجه سال ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ و هم اندیشی مدیران استان) یعنی موضوع “گردشگری” اشاره کرد و گفت: یکی از گلوگاه های پیشرفت و رشد استان که تاکنون مغفول مانده بحث گردشگری است و این موضوع یکی از وظایف و حیطه فعالیت مهم شهرداران است.

وی با اشاره به نزدیک شدن نوروز، تلاش برای به تصویر کشیدن مناسب ویژگی های استان را مانور گردشگری و ماموریت مهم شهرداران برشمرد.

استاندار کرمانشاه همچنین از شهرداران خواست که همکاری مناسبی در طرح ساماندهی معتادان متجاهر که بزودی در تمامی شهرها آغاز خواهد شد، داشته باشند.

وی با بیان اینکه حتماً برای چگونگی از روند اقدامات انجام شده برای ارائه خدمات به مسافرین نوروزی از تمام شهرهای استان در ایام تعطیلات نوروزی بازدید خواهم کرد گفت: باید برای توسعه گردشگری در استان به صورت ویژه تلاش کنیم زیرا آورده این بخش از چاه نفت برای استان بیشتر خواهد بود.

مقام عالی استان کرمانشاه با اشاره به وجود ۴ هزار اثر گردشگری در این استان تاکید کرد: استانی با این همه ظرفیت می تواند بهشت گردشگری ایران باشد و اگر اقدامی در این زمینه صورت نگیرد در واقع فرصتی است که از شهروندان گرفته شده است.
در این مراسم اعضای هیات مدیره و بازرس سازمان همیاری شهرداری های استان هم با رای اعضای شورای سازمان انتخاب شدند.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=6880