تاریخ : سه شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۴۰۳ 12 ذو الحجة 1445 Tuesday, 18 June , 2024
2

دانشگاه‌های استان کرمانشاه با ارائه راهکارهای تحول آفرین به حل مشکلات اصلی استان کمک کنند

  • کد خبر : 7236
  • ۲۰ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۷:۱۸
دانشگاه‌های استان کرمانشاه با ارائه راهکارهای تحول آفرین به حل مشکلات اصلی استان کمک کنند

دانشگاه‌های استان کرمانشاه با ارائه راهکارهای تحول آفرین به حل مشکلات اصلی استان کمک کنند

 نماینده عالی دولت در استان کرمانشاه گفت: دانشگاه‌های استان با ارائه برنامه ها و راهکارهای تحول آفرین در زمینه حل مشکلات و معضلات موجود مانند بیکاری، اعتیاد، طلاق و… ، به ساختن یک کرمانشاه بهتر کمک کنند.

 

به گزارش الوند _ محمد طیب صحرایی در نشست با رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه و معاونین و مدیران این مجموعه اظهار داشت: دانشگاه عرصه علم آموزی و فعالیت های علمی است و علم مبتنی بر شرع و عقل است که به این مجموعه ارزش و بها می‌بخشد.

 

وی افزود: درخت تناور دانشگاه آزاد در باغ انقلاب اسلامی پرورش یافته و نظام اسلامی این مجموعه را برای ارتقای سطح عملی، فرهنگی و مهارتی فرزندان خویش ایجاد کرده است.

 

دکتر صحرایی ادامه داد: دانشگاه‌های کرمانشاه از زیرساخت های آموزشی مناسب و اساتید با دانشی برخوردار هستند اما دستاوردهای علمی و پژوهشی این مجموعه ها نتوانسته در میان کودکان، نوجوانان، جوانان و اقشار مختلف جامعه تسری پیدا کند و آن حس علم دوستی را در آن ها تقویت کند.

 

وی با تاکید بر اینکه همه باید برای اداره عالمانه کرمانشاه تلاش کنیم، افزود: دانشگاه آزاد با توجه ظرفیت‌هایش، می تواند به تحقق این موضوع بسیار کمک کند‌‌.

 

مدیر ارشد استان کرمانشاه عنوان کرد: انتظار می رود دانشگاه‌های استان برنامه ها و راهکارهای تحول آفرین خود را برای حل مشکلات و معضلات موجود مانند بیکاری، اعتیاد، طلاق و … را ارائه دهند.

 

وی یادآور شد: متاسفانه برخی از مجموعه‌های دانشگاهی و پژوهشی استان تاکنون در حوزه های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی چندان اثرگذار نبوده اند و اگر به استان دیگری منتقل شوند، مشکل خاصی در کرمانشاه ایجاد نمی‌شود.

 

استاندار کرمانشاه در ادامه خواهان نقش‌آفرینی دانشگاه‌ها در کاهش معضلات اجتماعی شد و گفت: هم اکنون جمعیت قابل توجهی از هم استانی‌های عزیز را که گرفتار معضل اعتیاد شدید هستند، در کمپ ها جمع آوری کرده ایم که قرار است طی یک طرح جامع، ساماندهی و درمان شوند و به صورت افرادی اثرگذار و مولد به جامعه و خانواده برگردند.

 

وی تاکید کرد: مجموعه‌های دانشگاهی در راستای مسئولیت اجتماعی خویش باید برای بهبود این افراد و بازگشت آن‌ها به جامعه به عنوان یک عضو مفید، همکاری کنند و به فراخور ظرفیت خود در بخش هایی از طرح جامع ساماندهی معتادان متجاهر کمک کنند.

 

دکتر صحرایی در بخش دیگری از سخنانش مدارس سماء وابسته به دانشگاه آزاد را یک ظرفیت بسیار مناسب برای ترویج فرهنگ علم دوستی در میان دانش آموزان دانست و‌ گفت: دانش آموزان و دانشجویان باید در کنار علم آموزی، فرهنگ کار، مطالعه و علم دوستی را هم فرا بگیرند.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=7236