تاریخ : شنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۳ 16 ذو الحجة 1445 Saturday, 22 June , 2024
0

دادستان کرمانشاه: کشفیات بی سابقه مواد مخدر در کرمانشاه/ ۲۸۸ قاچاقچی دستگیر شدند

  • کد خبر : 3278
  • ۲۳ اسفند ۱۴۰۰ - ۸:۵۴
دادستان کرمانشاه: کشفیات بی سابقه مواد مخدر در کرمانشاه/ ۲۸۸ قاچاقچی دستگیر شدند

دادستان کرمانشاه:
کشفیات بی سابقه مواد مخدر در کرمانشاه/ ۲۸۸ قاچاقچی دستگیر شدند

به گزارش الوند_ دادستان کرمانشاه از اعتیاد به عنوان یکی از آسیب های اجتماعی جدی در کرمانشاه نام برد و اظهار کرد: متاسفانه این معضل بزرگ اجتماعی طی سال‌های اخیر باعث فروپاشی تعداد زیادی خانواده، افزایش آمار سرقت ها، افزایش تعداد زندانیان و … در استان

 

وی با تاکید براینکه امر مبارزه با مواد مخدر به منظور کاهش آمار اعتیاد در استان بصورت جدی در دستور کار قرار دارد، عنوان کرد: براین اساس، طی سال‌جاری ًضابطین دستگاه قضایی تلاش هایی را در این حوزه داشته اند که منجر به اقدامات قابل توجهی شده است.

دادستان کرمانشاه از کشف بیش از چهار تن مواد مخدر در استان طی سال‌جاری خبر داد و گفت: در مدت ۱۰ سال اخیر این میزان کشف مواد مخدر در استان بی سابقه بوده که حاکی از هشیاری ضابطین دستگاه قضایی در برخورد با این موضوع دارد.

وی اضافه کرد: کشف این میزان مواد مخدر انهدام ۵۱ باند و دستگیری ۲۸۸ قاچاقچی را نیز به دنبال داشته است.

کرمی با تاکید براینکه اگر برخورد با خرده فروشان و توزیع کنندگان جدی باشد تا حدود قابل توجهی به کاهش درصد معتادین در جامعه کمک می کند، عنوان کرد: در این راستا نیز ۳۲۷۸ خرده فروش و ۹۰ توزیع کننده در استان دستگیر شدند.

وی از پلمب ۳۳۴ مکان تهیه و توزیع مواد مخدر در این مدت هم خبرداد و گفت: جمعا دو لابراتور هم در این رابطه در سطح استان کشف و منهدم شده است.

به گفته این مسئول دستگاه قضایی استان، طی سال‌جاری ۲۷۹۰ معتاد هم در استان دستگیر شده اند که چرخه دستگیری آنها نیازمند بازنگری است‌، چراکه بسیاری از آنها پس از مدت کوتاهی از دستگیری به جامعه بر می گردند.

دادستان کرمانشاه میزان کشف و ضبط قرص های روانگردان در استان را طی این مدت حدود ۱۴۹ هزار و ۴۶۵ قرص اعلام کرد.

وی در بخش دیگری از سخنانش به افزایش آمار استفاده از سلاح گرم در نزاع ها و اختلافات در کرمانشاه اشاره کرد و افزود: در این راستا هم امسال اقدامات جدی در استان به اجرا درآمده که حاصل آن کشف ۲۳۴۷ قبضه سلاح _ ۱۱۱۹ تفنگ جنگی و ۱۲۲۸ تفنگ شکاری _ بوده است.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=3278