تاریخ : چهارشنبه, ۹ خرداد , ۱۴۰۳ 22 ذو القعدة 1445 Wednesday, 29 May , 2024
1

دادستان کرمانشاه: نارضایتی ها از ویزیت جمعی پزشکان/ به پزشکان متخلف تذکر و اخطار داده می‌شود

  • کد خبر : 1994
  • ۲۶ مهر ۱۴۰۰ - ۸:۳۹
دادستان کرمانشاه: نارضایتی ها از ویزیت جمعی پزشکان/ به پزشکان متخلف تذکر و اخطار داده می‌شود

دادستان کرمانشاه:
نارضایتی ها از ویزیت جمعی پزشکان/ به پزشکان متخلف تذکر و اخطار داده می‌شود

کرمانشاه _ الوند _شهرام کرمی در نشستی با مسئولین سازمان نظام پزشکی کرمانشاه، بااشاره به نارضایتی عمده مردم از ویزیت های جمعی و همزمان برخی از پزشکان، اظهار کرد: این نوع ویزیت به صراحت نقض اخلاق پزشکی و منشور حقوق بیمار است.

وی افزود: متاسفانه علاوه بر مطب برخی از پزشکان این امر در بیمارستان های آموزشی و درمانگاه های دولتی هم رواج دارد که علاوه بر کاهش دقت در تشخیص و درمان بیماری بیماران، حریم شخصی آنها را نیز در دسترس دیگران قرار می دهد.

دادستان کرمانشاه ادامه داد: در این راستا سازمان نظام پزشکی استان این موضوع را به صورت ویژه در دستور کار قرار داده و ضمن تذکر جدی به پزشکان و اخطار مبنی بر رعایت این موضوع اقدامات قانونی را اجرایی کند.

وی در ادامه به موضوع پرونده های قصور پزشکی هم اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه قصور پزشکی منجر به فوت بیمار اهمیت ویژه ای دارد و فوت بیمار مسئله ای غیرقابل جبران است، بنابراین باید این موضوع در کمیسیون مربوطه به صورت ویژه و فوق العاده مورد رسیدگی قرار گیرد، تا ضمن برخورد قانونی با خاطیان از موارد مشابه پیشگیری بعمل آید.

کرمی یادآورشد: از طرفی شیوع بیماری کرونا و کاهش جلسات سازمان نظام پزشکی به ویژه در سال گذشته منجر به تأخیر در رسیدگی تعدادی از پرونده های مطروحه شده که در این زمینه پرونده های مذکور توسط بازپرس های دادسرای استان احصاء می شوند تا به صورت فوق العاده در اولویت کاری نظام پزشکی به منظور رسیدگی فوری قرار گیرد.

این مسئول دستگاه قضایی متذکر شد: همچنین روند رسیدگی به پرونده های تخلفات پزشکان در سازمان نظام پزشکی از همان ابتدا و در مرحله رسیدگی در هیأت های بدوی سازمان به صورت جدی در دستور کار قرار گرفته، به نحوی که هیأت های بدوی از افراد مجرب تشکیل و پیگیری ها از همان مرحله بدوی با نظارت و دقت مستمر صورت گیرد.

وی در ادامه خواستار ثبت نام پزشکان در سامانه ثنا شد و گفت: به منظور حفظ حریم خصوصی و رعایت شأن جامعه پزشکی و کاهش اطاله دادرسی، مقرر شده به کلیه پزشکان در سطح استان ابلاغ شود که در سامانه ثنا (ثبت نام ابلاغ الکترونیکی قضایی) ثبت نام کنند تا در صورت لزوم حضور در مراجع قضائی، ابلاغیه ها از طریق پیامک به آن‌ها اطلاع رسانی شود.

کرمی تاکید کرد: به منظور پیشگیری از اطاله دادرسی و جلوگیری از تأخیر در رسیدگی به تخلفات صنفی و حرفه ای شاغلان حرف پزشکی، مقرر شد در صورت حضور پزشکان در خارج از کشور و طولانی شدن آن، حتی الامکان رسیدگی های لازم از طریق ویدئو کنفرانس صورت پذیرد.

وی در پایان گفت: در راستای اطلاع از آخرین وضعیت پرونده های مطروحه و همچنین لزوم تبادل اطلاعات و نظارت بر روند اقدامات صورت گرفته و . . . بازپرس دادسرا به صورت ماهیانه در نظام پزشکی حضور پیدا کرده و اقدامات لازم را اجرایی کند.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=1994

برچسب ها