تاریخ : سه شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۴۰۳ 12 ذو الحجة 1445 Tuesday, 18 June , 2024
1

دادستان کرمانشاه: فروشگاه های زنجیره ای متخلف نقره داغ می شوند/ نظارت بر نانوایی ها دقیق تر شود

  • کد خبر : 2442
  • ۳۰ آذر ۱۴۰۰ - ۸:۲۰
دادستان کرمانشاه: فروشگاه های زنجیره ای متخلف نقره داغ می شوند/ نظارت بر نانوایی ها دقیق تر شود

دادستان کرمانشاه:
فروشگاه های زنجیره ای متخلف نقره داغ می شوند/ نظارت بر نانوایی ها دقیق تر شود

دادستان کرمانشاه بر لزوم نظارت بیشتر بر فروشگاه های زنجیره ای تاکید کرد و گفت: این فروشگاه ها در صورت اصرار بر تخلف پلمب میشوند 

 

به گزارش الوند_ شهرام کرمی در نشست “هم اندیشی و اتخاذ تصمیم در خصوص نظارت بر تأمین کالاهای اساسی و مقابله با گرانفروشی و احتکار” که با حضور مسئولین ذیربط برگزارشد، به تفاهم نامه کشوری بین بسیج، سازمان صمت و اصناف اشاره کرد و گفت: در این راستا طبق این تفاهم نامه در استان نیز به منظور نظارت و بازرسی در سطح عرضه و حمایت از حقوق مصرف کنندگان، تنظیم بازار و کنترل قیمت ها، بازرسی و نظارت از واحدهای صنفی در سطح استان کرمانشاه از ظرفیت های بسیج استفاده شود.

وی ادامه داد: رسیدگی به گزارشات و شکایات مردمی، اجرای طرح های نظارتی بازار، کمک به شناسائی انبارهای غیر مجاز و احتکار کالا و نظارت و بازرسی بر کارخانجات و واحدهای تولیدی از مهمترین مواردی است که باید با همکاری بسیج، اصناف، سازمان جهاد کشاورزی و سازمان صمت به صورت ویژه در دستور کار قرار گیرد.

دادستان کرمانشاه افزود: از آنجایی که طبق گزارشات در چند سال اخیر با افزایش قیمت ارز و گرانی قیمت کالا‌ها تبانی برخی از فروشگاه‌های زنجیره ای با تولیدکنندگان افزایش یافته و قیمت مندرج روی کالایی که قرار است در این فروشگاه‌ها عرضه شود گران‌تر از قیمت درج شده بر کالایی است که در خرده فروشی و سایر مغازه‌ها به فروش می رسدو اقدام تعزیرات حکومتی به جریمه این فروشگاه ها نیز بازدارندگی لازم را نداشته است، لازم است در صورت اصرار بر تخلف از سوی فروشگاه های زنجیره ای مراتب جهت پلمب به معاونت حقوق عامه دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان کرمانشاه منعکس شود.

وی خاطرنشان کرد: همچنین به منظور پیشگیری از احتکار کالاها و جلوگیری از فعالیت قاچاقچیان و نظارت بر مراکز نگهداری کالاها بر ثبت تمامی انبارهای سطح استان کرمانشاه (به جز موارد مستثنی گردیده) در سامانه جامع انبارها نظارت صورت گیرد.

کرمی با تاکید بر لزوم بازدارنده بودن جرایم در نظر گرفته برای واحدهای صنفی، عنوان کرد: برخی از واحدهای صنفی با جرائم در نظر گرفته توسط تعزیرات حکومتی متنبه نشده و علی رغم تشکیل پرونده های تعزیراتی به صورت متعدد نسبت به تکرار تخلف و گرانفروشی و یا کم فروشی اقدام می کنند که این موضوع علی رغم تضییع حقوق شهروندان موجب التهاب بازار می شود، مقرر شده تعزیرات حکومتی به صورت مستمر لیست واحدهای صنفی را که دارای تخلفات پرتکرار می باشند احصاء و جهت دستور پلمب به دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان کرمانشاه معرفی کند.

به گفته این مسئول، سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه گزارشی ماهیانه از میزان ذخیره سازی کالاهای اساسی شامل (گندم، برنج، شکر، روغن، خوراک دام طیور، گوشت قرمز و مرغ) تهیه و در پایان هر ماه به معاونت پیشگیری و حفظ حقوق عامه دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان ارسال خواهد کرد.

دادستان کرمانشاه بر لزوم نظارت دقیق تر بر فعالیت نانوایی ها در شهر کرمانشاه تاکید کرد و گفت: با عنایت به اینکه نان به عنوان قوت اصلی مردم بوده و از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، لازم است بررسی دقیق عملکرد واحدهای خبازی در اولویت تیم های بازرسی و نظارت قرار گیرد و بر نصب ساعت کار، حضور متصدی یا مباشر، رعایت بهداشت، عرضه نان با کیفیت و رعایت پروتکل های بهداشتی به صورت ویژه نظارت شود. لذا در صورت عدم رعایت موارد فوق مراتب جهت پلمب به دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان کرمانشاه منعکس شود.

مدعی العموم استان یادآورشد: همچنین سازمان جهاد کشاورزی برنامه ریزی دقیق و جدی در فرایند توزیع نهاده های دامی را در دستور کار خود قرار داده و به گونه ای عمل کند که از بروز هرگونه اختلال در شبکه توزیع و تأمین مایحتاج عمومی جلوگیری شود. در این راستا لازم است مصرف کنندگان واقعی شناسائی و روند توزیع این نهاده‌ها به صورت مستمر مورد پایش قرار گیرد.

کرمی در پایان اعلام کرد: سازمان جهاد کشاورزی همچنین باید بر نحوه جوجه ریزی در مرغداری ها به گونه ای نظارت کند که موجب کمبود مرغ در سطح بازار در ماه های پایانی سال و به ویژه در ایام تعطیلات نوروز نشود.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=2442

برچسب ها