تاریخ : سه شنبه, ۲۸ فروردین , ۱۴۰۳ 8 شوال 1445 Tuesday, 16 April , 2024
0

 شعب رسیدگی به تخلفات انتخاباتی در کرمانشاه راه اندازی شد

  • کد خبر : 1234
  • ۰۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۲
 شعب رسیدگی به تخلفات انتخاباتی در کرمانشاه راه اندازی شد

 شعب رسیدگی به تخلفات انتخاباتی در کرمانشاه راه اندازی شد

کرمانشاه _فرین _شهرام کرمی ،دادستان کرمانشاه بااشاره به در پیش بودن سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، اظهار کرد: باتوجه به تبلیغات زودهنگام برخی کاندیداهای شوراهای شهر و روستا تدابیری برای جلوگیری از تخلفات انتخاباتی کاندیداها در نظر گرفته شده است.

 

وی تصریح کرد: براین اساس، شعب ویژه رسیدگی به تخلفات انتخاباتی در دادگستری و دادسرای کرمانشاه راه اندازی شده است.

دادستان کرمانشاه با تاکید براینکه تبلیغات زودهنگام کاندیدهای شوراها درحال رصد است، عنوان کرد: هرنوع فعالیت و تبلیغات علنی باید در بازه زمانی قانونی تعیین شده انجام گیرد، در غیراینصورت مشمول برخورد قانونی است.

وی با هشدار درخصوص اظهارات خلاف واقع برخی کاندیداها، اعلام کرد: اظهارات خلاف واقع کاندیداها از مصادیق جرایم انتخاباتی است که به آن رسیدگی و برخورد می شود.

کرمی با دعوت از کاندیدها به رعایت اخلاق، عنوان کرد: از کاندیداها می خواهیم در تبلیغاتشان تنها به ارایه برنامه های خود بپردازند و از انتقاد و تخریب دیگر کاندیدها پرهیز کنند و هیچ اتهام زنی به دیگر کاندیداها نداشته باشند.

وی با تاکید براینکه همه کاندیداها باید قوانین انتخاباتی را رعایت کنند، یادآورشد: سوء استفاده از امکانات دولتی توسط کاندیداها ممنوع بوده و درصورت مشاهده برخورد صورت می گیرد.

دادستان کرمانشاه ضمن اینکه از همه کاندیداها خواست تا نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی در شرایط کرونایی کنونی اهتمام جدی داشته باشند، گفت: ستادهای انتخاباتی باید از برگزاری تجمعات متراکم در فضاهای سرپوشیده بشدت اجتناب کنند.

وی اضافه کرد: باتوجه به نفود بالای فضای مجازی بین خانواده ها انتظار می رود کاندیداها بیشتر از این فضا برای تبلیغات خود استفاده کنند.

کرمی اعلام کرد: راه اندازی کارناوال های تبلیغاتی در این ایام مطلقا ممنوع است.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد با اخلاق مداری و رعایت پروتکل های بهداشتی کاندیداهای انتخاباتی مشارکت بالایی را در انتخابات ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ شاهد باشیم.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=1234

برچسب ها