تاریخ : شنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۳ 16 ذو الحجة 1445 Saturday, 22 June , 2024
3

دادستان کرمانشاه: زندانیان بی خطر برای اجرای خدمات عام المنفعه رایگان بکار گرفته می‌شوند

  • کد خبر : 832
  • ۲۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۹:۲۹
دادستان کرمانشاه:  زندانیان بی خطر برای اجرای خدمات عام المنفعه رایگان بکار گرفته می‌شوند

دادستان کرمانشاه:
زندانیان بی خطر برای اجرای خدمات عام المنفعه رایگان بکار گرفته می‌شوند

به گزارش فرین _شهرام کرمی دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه بااشاره به اجرای طرح مجازات جایگزین حبس در کرمانشاه در سالهای اخیر، اظهار کرد: یکی از سیاست های راهبردی قوه قضائیه در چندسال گذشته رویکرد حبس زدایی بوده که ثمرات زیادی را برای جامعه به همراه داشته است

 

وی اضافه کرد: از جمله اقداماتی که در این مدت در راستای حبس زدایی صورت گرفته طرح مجازات جایگزین حبس بوده یعنی فردی که مرتکب جرمی کوچک شده و برای امنیت جامعه هم خطری ندارد، به جای اینکه به زندان برود، به ارائه خدماتی عام المنفعه به کار گرفته شود.

دادستان کرمانشاه افزود: زندان رفتن چنین افرادی به علاوه بر اینکه هزینه های زیادی را به بیت المال وارد می کند، زندگی خانواده و فرزندان خود زندانی را هم تحت تاثیر می دهد و انگ خانواده زندانی بودن روی آنها زده می شود.

وی با بیان اینکه طرح مجازات جایگزین حبس معمولا برای زندانیانی اجرای می شود که مدت مجازات آنها کمتر از یکسال است، گفت: اخیرا هم به همه دستگاه های اجرایی استان بویژه ادارات خدمات رسان ابلاغ کرده ایم که می توانند از ظرفیت این زندانیان برای انجام امور خود استفاده کنند.

کرمی تاکید کرد: در این طرح محکومین به حبس های کوتاه مدت در مقابل ضرری که به جامعه وارد کرده اند، خدمات رایگان عام المنفعه را به مردم ارائه می دهند.

وی خاطرنشان کرد: بنابراین از همه نهادهای دولتی می خواهیم که در راستای اجرای این طرح همراهی لازم را داشته باشند و از آن استقبال کنند، چراکه این طرح ظرفیتی بسیار خوب برای اجرای فعالیت هایشان است.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=832

برچسب ها