تاریخ : پنج شنبه, ۴ مرداد , ۱۴۰۳ 19 محرم 1446 Thursday, 25 July , 2024
2

دادستان کرمانشاه: برخورد قانونی در انتظار واحدهای صنفی تخطی کننده از دستورالعمل های کرونایی  

  • کد خبر : 912
  • ۱۹ فروردین ۱۴۰۰ - ۸:۴۸
دادستان کرمانشاه: برخورد قانونی در انتظار واحدهای صنفی تخطی کننده از دستورالعمل های کرونایی  

برخورد قانونی در انتظار واحدهای صنفی تخطی کننده از دستورالعمل های کرونایی  

به گزارش فرین _شهرام کرمی دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه بااشاره به تشدید شیوع بیماری کرونا در استان،اظهار کرد: در شرایط کنونی که وضعیت اکثر شهرستان ها در شرایط قرمز کرونایی قرار دارد،ضروری است به منظور جلوگیری از شیوع گسترده تر بیماری دستورالعمل ها و مصوبات ستاد کرونا را جدی تر مورد توجه قرار دهیم.

 

وی با تاکید براینکه دستگاه قضایی استان حمایت کاملی از دستورالعمل های ستاد کرونای استان دارد،اعلام کرد: در این راستا، غیر از مشاغل ضروری گروه یک که می توانند در شرایط قرمز کرونایی هم به فعالیت خود ادامه دهند؛ فعالیت سایر صنوف مجاز نیست.

 

دادستان کرمانشاه تاکید کرد: بنابراین دستگاه قضایی استان به منظور اجرایی شدن مصوبات ستاد مقابله با کرونا و پیشگیری از شیوع گسترده تر بیماری با همکاری نمایندگان دستگاه های متولی نظارت های دقیقی بر فعالیت صنوف در پیک چهارم بیماری خواهد داشت.

 

وی خاطرنشان کرد: درصورتی که در این ایام واحد صنفی مجاز به فعالیت نباشد،اما همچنان به کار خود ادامه دهد به عنوان تخطی از رعایت دستورالعمل های ستاد مقابله با کرونا شناخته می شود و با آن واحد صنفی برخورد انجام می شود.

 

کرمی اضافه کرد: همچنین باتوجه به اینکه تخلف واحدهای صنفی ناشی از کوتاهی در انجام نظارت ها توسط صنفی است که در زیرمجموعه آن قرار دارند،برای همین با آن صنف مربوط هم برخورد صورت می گیرد.

 

وی یادآورشد: در این ایام علاوه بر برخورد با واحدهای صنفی متخلف، طبق ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی با افرادی هم که پروتکل های بهداشتی را رعایت نکنند و سلامت مردم را خطر بیندازند، برخورد خواهیم کرد.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=912

برچسب ها