تاریخ : پنج شنبه, ۴ مرداد , ۱۴۰۳ 19 محرم 1446 Thursday, 25 July , 2024
2

دادستان کرمانشاه: برای مقابله با ترک فعل نیازمند ورود مجلس و قانون صریح هستیم

  • کد خبر : 4925
  • ۰۱ شهریور ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۳
دادستان کرمانشاه: برای مقابله با ترک فعل نیازمند ورود مجلس و قانون صریح هستیم

دادستان کرمانشاه: برای مقابله با ترک فعل نیازمند ورود مجلس و قانون صریح هستیم

دادستان کرمانشاه با بیان اینکه در مقابله با ترک فعل با چالش قانونی مواجه هستیم، گفت: دستگاه قضایی در این حوزه نیازمند ورود مجلس و قانون صریح است چرا که آنچنان که باید دست این قوه باز نیست و قانون فعلی همه موارد را پوشش نمی دهد.

 

 

به گزارش الوند _شهرام کرمی در نشست با اصحاب رسانه استان کرمانشاه که بمناسبت روز خبرنگار برگزار شد، اظهار داشت: خبرنگاری شغلی حساس و پر ریسک است که با توجه به پیگیری دغدغه ها و مطالبات مردمی و همچنین اطلاع رسانی رویدادها همواره در افکار عمومی از جایگاهی خاص برخوردار می باشد.

وی افزود: گاه یک خبر مانند شمشیر دو لبه عمل می کند و می تواند در بطن جامعه امید آفرین یا القا کننده نا امیدی باشد که این امر به نوع بیان خبرنگار وابسته است و می طلبد خبرنگاران در انعکاس اخبار صلاح جامعه را مد نظر قرار داده و آنرا لحاظ کنند.

دادستان کرمانشاه با اشاره به اینکه سکوت و اجمال گویی دستگاه قضا در برخی پرونده ها صرفا جهت روشن شدن هر چه بیشتر زوایا و گره گشایی از کلاف های مبهم است، یاد آور شد: اجرای این مهم مانع از آگاهی متهمان از سرنخ و یافته های پلیس شده و روند تعیین تکلیف پرونده ها را تسریع می کند.

 

کرمی همچنین گریزی نیز به بحث ترک فعل زد و تصریح کرد: دستگاه قضایی در مقابله با ترک فعل با چالش قانونی مواجه است که در این حوزه نیازمند ورود مجلس و قانون صریح هستیم چرا که آنچنان که باید دست این قوه باز نیست و قانون فعلی، همه موارد را پوشش نمی دهد.

 

وی در پایان به انتشار ویدیویی در فضای مجازی در خصوص قطع درختان محوطه تاق بستان کرمانشاه واکنش نشان داد و گفت : قطع هرگونه درخت ممنوع بوده و شهرداری کرمانشاه به عنوان متولی با پاسخگو باشد و در صورت هرگونه تخلف باید با متخلفان برخورد شود.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=4925