تاریخ : شنبه, ۲۳ تیر , ۱۴۰۳ 7 محرم 1446 Saturday, 13 July , 2024
0

کاهش چشمگیر پرونده های مسن در دادسرای عمومی و انقلاب کرمانشاه در سال ۱۳۹۹

  • کد خبر : 1080
  • ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۹:۴۲
کاهش چشمگیر پرونده های مسن در دادسرای عمومی و انقلاب کرمانشاه در سال ۱۳۹۹

کاهش چشمگیر پرونده های مسن در دادسرای عمومی و انقلاب کرمانشاه در سال ۱۳۹۹

به گزارش فرین _شهرام کرمی دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه به ارائه گزارشی از عملکرد شعب مختلف دادسرای عمومی و انقلاب استان طی سال ۱۳۹۹‌ پرداخت و اظهار کرد: علیرغم افزایش ۲۵ درصدی ورودی پرونده به شعب دادسرا به علت شرایط اجتماعی و اقتصادی ناشی از تحریم های ظالمانه دشمنان و شیوع بیماری کرونا، با پیگیری و نظارت های لازم، خوشبختانه آمار پرونده های مانده در شعب دادسرای کرمانشاه کاهش چشمگیری داشته و آمار پرونده های مختومه نیز بیشتر از پرونده های ورودی بوده است.

 

وی با بیان اینکه در سال گذشته، ۴۸ هزار و ۳۹۵ پرونده به شعب تحقیق(دادیاری، دادستانی و بازپرسی) استان وارد شد، گفت: این درحالی است که حدود ۸۷۰۶ پرونده نیز موجودی از قبل داشتیم و تعداد پرونده های ورودی به این شعب هم به نسبت سال قبل آن افزایشی ۲۵ درصدی داشت.

دادستان کرمانشاه افزود: براین اساس، تعداد ۵۰ هزار و چهار مورد از این پرونده ها در این مدت مختومه شد که نسبت به سال ماقبل آن ۳۴ درصد افزایش داشت.

کرمی  مجموع تعداد پرونده های مانده در این شعب را طی سال گذشته ۷۰۹۷ پرونده اعلام کرد که حاکی از کاهش ۱۸ درصدی این تعداد نسبت به مشابه ماقبل آن است، همچنین به گفته این مسئول عملکرد شعب تحقیق دادسرای کرمانشاه نیز در این مدت بیش از ۲۱۰ درصد رشد داشته است.

این مقام قضایی در ادامه به تشریح عملکرد شعب اجرای احکام کیفری دادسرای استان نیز گریزی زد و گفت: طی سال گذشته ۱۰ هزار و ۴۷۱ پرونده در شعب اجرای احکام کیفری موجودی داشتیم و ۱۶ هزار و ۲۳۰ پرونده هم به این شعب وارد شد که تعداد پرونده های مختومه در این شعب ۱۷ هزار و ۹۱۸ پرونده بوده که نسبت به مشابه قبل آن افزایش داشته است.

دادستان کرمانشاه تعداد پرونده های مانده این شعب را نیز با کاهش ۱۶ درصدی نسبت به سال قبل ۸۷۸۳ فقره عنوان کرد و گفت: مجموعا در شعب اجرای احکام کیفری دادسرا بیش از ۷۵۰ درصد افزایش عملکرد مثبت داشته ایم.

وی در ادامه اعلام کرد: در بخش شعب شورای حل اختلاف در دادسرا هم طی سال ۱۳۹۹ جمعا ۶۳۵۹ فقره پرونده ورودی داشتیم و تعداد ۷۵۸ پرونده نیز از قبل مانده بود.

کرمی تاکید کرد: از این پرونده ها تعداد ۶۹۳۷ فقره مختومه شد و جمعا ۱۹۱ پرونده دیگر هم باقی ماند. مدعی العموم استان گفت: از عملکرد بخش شعب شورای حل اختلاف هم طی سال گذشته رشدی ۱۹۰ درصدی داشته است.

 

دادستان کرمانشاه با اشاره به دستورالعمل ریاست معزز قوه قضاییه مبنی بر رسیدگی سریع به پرونده‌های مسن، در خصوص مقایسه تعداد پرونده های مسن (تاریخ ورود پرونده تا قبل از ۰۱/۰۷/۱۳۹۸) در سال ۱۳۹۸ با سال ۱۳۹۹ در شعب تحقیق، یادآورشد: تعداد پرونده های مسن در شعب تحقیق در پایان سال ۱۳۹۸ تعداد ۲۳۶۷ فقره بوده که با کاهش چشمگیری به ۲۲۰ فقره در پایان سال ۱۳۹۹ رسیده شده است.

وی  در خصوص مقایسه تعداد پرونده های مسن در سال ۱۳۹۸ با سال ۱۳۹۹ در شعب اجرای احکام کیفری گفت :  تعداد پرونده های مسن در شعب اجرای احکام کیفری در پایان سال ۱۳۹۸ تعداد ۶۶۳۹ فقره بوده که با کاهش قابل توجهی به ۳۲۵۴ فقره در پایان سال ۱۳۹۹ رسیده شده است.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=1080

برچسب ها