تاریخ : جمعه, ۲۹ تیر , ۱۴۰۳ 13 محرم 1446 Friday, 19 July , 2024
0

دادستان کرمانشاه:امنیت میهمانان نوروزی کاملا تامین شود/ جابجایی منزل در ایام نوروز ممنوع است 

  • کد خبر : 6971
  • ۲۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۸:۵۵
دادستان کرمانشاه:امنیت میهمانان نوروزی کاملا تامین شود/  جابجایی منزل در ایام نوروز ممنوع است 

 

دادستان کرمانشاه:امنیت میهمانان نوروزی کاملا تامین شود/ جابجایی منزل در ایام نوروز ممنوع است

دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه با بیان اینکه نیروی انتظامی استان تمام توان خود رابرای تامین امنیت میهمان نوروزی بکار گیرد ،گفت : به منظور ارائه خدمات مناسب به افراد و در جهت صیانت از حقوق عامه، هرکدام از سازمان ها و نهادهای مربوطه به تناسب حوزه کاری خود باید اقداماتی را در دستور کار قرار دهند  و در صورت عدم انجام وظایف قانونی به عنوان ترک فعل، مستوجب پیگرد قانونی خواهد شد.

 

به گزارش الوند _ شهرام کرمی در جمع خبرنگاران، بااشاره به تقارن ایام نوروز ۱۴۰۲ و ماه مبارک رمضان، اظهار کرد: از آنجایی که طی یکسال گذشته بیماری کرونا تا حدود زیادی فروکش کرده، بنابراین بنظر می رسد که امسال با افزایش موج سفرهای نوروزی مواجه خواهیم بود،که این مسئله‌ لزوم برنامه ریزی و اهتمام دستگاه های اجرایی مختلف را برای پذیرایی شایسته از گردشگران و مسافران در این ایام می طلبد.

 

وی ادامه داد: این برنامه ریزی ها باید به گونه ای باشد که سلامت، رفاه حال و تأمین امنیت جانی، مالی و روانی مردم و نیز بهره مندی هرچه تمام تر آنها از برکات ماه خدا را به همراه داشته باشد.

 

دادستان کرمانشاه تصریح کرد: در این راستا، به منظور ارائه خدمات مناسب به افراد و در جهت صیانت از حقوق عامه، هرکدام از سازمان ها و نهادهای مربوطه به تناسب حوزه کاری خود باید اقداماتی را در دستور کار قرار دهند و پس از ایام تعطیلات و ماه مبارک رمضان گزارش آن را به دادسرا ارائه دهند و در صورت عدم انجام وظایف قانونی به عنوان ترک فعل، مستوجب پیگرد قانونی خواهد شد.

 

وی در ادامه به برخی از وظایف نیروی انتظامی استان در این ایام اشاره کرد و افزود: باتوجه به تردد بالایی که در محورهای استان خواهیم داشت، باید همه ظرفیت پلیس راه بکار گرفته شود‌ و گشت‌های محسوس و نامحسوس به ویژه در مبادی ورودی و خروجی، توقفگاهها، پایانه های مسافربری و گشت های جاده ای در شب ها افزایش پیدا کند.

 

کرمی تاکید کرد: به منظور پیشگیری از وقوع جرائم شایع مانند نزاع، خرید، فروش، عرضه و استعمال مواد مخدر، سرقت، تکدی گری و اقدامات منتهی به تهدید علیه بهداشت عمومی باید گشت های انتظامی استان تقویت شود و دستگاه های ذیربط نیز در این زمینه همکاری داشته باشند.

 

وی اضافه کرد: به دلیل تقارن ماه مبارک رمضان با ایام نوروز، گشت های انتظامی با حضور فعال در معابر و اماکن عمومی، مراکز تجاری، پارک ها و تفرجگاه ها و . . . نسبت به روزه خواری شهروندان هشدار و تذکر دهند و اگر افرادی تظاهر به روزه خواری کردند، با رعایت ضوابط قانونی، شرعی و مستندسازی به مراجع قضایی معرفی شوند.

 

دادستان کرمانشاه به لزوم تامین امنیت گردشگران و مسافران نوروزی هم در این ایام تاکید کرد و گفت: امنیت پارک ها و تفرجگاه ها به ویژه پارک های شرقی و غربی طاق بستان توسط مأموران و یگان های انتظامی برای حضور مردم خصوصا در زمان افطار و بعد از آن تقویت شود.

 

وی یادآور شد: همچنین در فرودگاه، پایانه های مسافربری برون شهری، راه آهن و ایستگاه های آن گشت های انتظامی به منظور بالا رفتن ضریب حفاظتی و امنیتی و پیشگیری از وقوع جرائم و ناهنجاری های اجتماعی و تامین نظم و امنیت مسافرین ورودی و خروجی و گردشگران در دستور کار قرار گیرد.

 

کرمی با تاکید براینکه فرماندهی انتظامی استان با برنامه ریزی جامع، بکارگیری حداکثر توان و بهره گیری از ظرفیت نیروهای آموزش دیده فرصت ارتکاب جرم از افرادی که دارای استعداد مجرمانه می باشند را سلب کند، گفت: در این راستا، زندانیانی که دارای محکومیت در حال اجراء بابت سرقت هستند و پیش تر از مرخصی استفاده کرده اند و پس از خاتمه مرخصی به زندان مراجعت نکرده اند، شناسایی و به زندان بازگردانده شوند.

 

دادستان کرمانشاه با بیان اینکه هرگونه جابجایی منزل در این ایام ممنوع است، تصریح کرد: به منظور پیشگیری از سرقت هرگونه جابه جایی وسایل منزل در تعطیالت نوروزی و تا تاریخ ۱۳ فروردین ماه در کرمانشاه ممنوع بوده و برای انجام این کار باید با کلانتری های محل هماهنگی انجام گیرد.

وی خاطر نشان کرد: پلیس نظارت بر اماکن عمومی با همکاری اداره اجرائیات شهرداری نسبت به جمع آوری و توقیف وسایل تمامی دستفروشانی که مبادرت به عرضه و فروش چاقو، قمه، شمشیر، پنجه بوکس، زنجیر و سایر وسایل مشابه می کنند اقدام و پس از توقیف وسایل ضمن تنظیم صورت جلسه پرونده قضایی در دادسرا تشکیل شود.

کرمی در پایان مدیران دستگاه های اجرایی استان را مکلف کرد تا به منظور پیشگیری از سرقت اموال بیت المال در این ایام تمهیدات لازم را انجام دهند.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=6971