تاریخ : چهارشنبه, ۹ خرداد , ۱۴۰۳ 22 ذو القعدة 1445 Wednesday, 29 May , 2024
1

دادستان همدان: کاشت درخت معطوف به یک روز نباشد /حفاظت از محیط زیست با ترویج فرهنگ درختکاری شدنی است

  • کد خبر : 6861
  • ۱۵ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۸:۴۴
دادستان همدان: کاشت درخت معطوف به یک روز نباشد /حفاظت از محیط زیست با ترویج فرهنگ درختکاری شدنی است

دادستان همدان:
کاشت درخت معطوف به یک روز نباشد /حفاظت از محیط زیست با ترویج فرهنگ درختکاری شدنی است

دادستان همدان گفت: کاشت درخت نباید تنها معطوف به یک روز در سال شود، چرا که گسترش فضای سبز؛ زمینه ساز هوایی پاک و زمینی سبز شده و به محیط اطراف ما طراوت، تازگی و سرزندگی می بخشد.

به گزارش الوند _ «حسن خانجانی موقر» عصر امروز در حاشیه غرس نهال به مناسبت روز درختکاری در اردوگاه ابوذر گفت: امروز ترویج و توسعه فرهنگ درختکاری با هدف ایجاد فضایی سالم چه برای فرزندانمان و چه برای نسل های آینده بیشتر از همیشه احساس می شود.

وی با بیان اینکه گسترش فضای سبز، طراوت، تازگی و سرزندگی به محیط اطراف ما می بخشد، اظهار کرد: درختکاری بخشی از آموزه های دینی ما محسوب می شود و این مهم از منویات مؤکد رهبر انقلاب به منظور حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی نیز است و دستگاه قضایی برای صیانت از حقوق عامه این مسیله را به جد دنبال می کند.

دادستان همدان افزود: متولیان امر علاوه بر فرهنگ سازی در حوزه درختکاری، با ایده های مبتکرانه، بهره گیری از برنامه های آموزشی متنوع و استفاده از ظرفیت سازمان های مردم نهاد، جامعه را برای حفاظت از سرمایه های ملی همچون جنگل ها ترغیب کنند تا شاهد تخریب و قطع غیرقانونی درختان نباشیم.

خانجانی موقر همچنین با بیان اینکه کاشت درخت نباید تنها معطوف به یک روز در سال شود، تصریح کرد: استمرار بر امر درختکاری، زمینه ساز بهره مندی عموم مردم از هوایی پاک، زمینی سبز و به دنبال آن زندگی در محیطی سالم می شود.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=6861