تاریخ : شنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۳ 16 ذو الحجة 1445 Saturday, 22 June , 2024
0

دادستان همدان: نهادهای فرهنگی در ارزش سازی و ارزش آفرینی خاموش هستند

  • کد خبر : 6946
  • ۲۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۹:۱۰
دادستان همدان: نهادهای فرهنگی در ارزش سازی و ارزش آفرینی خاموش هستند

دادستان همدان: نهادهای فرهنگی در ارزش سازی و ارزش آفرینی خاموش هستند

دادستان همدان با بیان اینکه خلاء مطالبه گری در حوزه فرهنگ مشهود است، گفت: از یک سو نهادهای فرهنگی در ارزش سازی و ارزش آفرینی خاموش هستند و از سویی دیگر اراده ای جدی برای وضع قوانین مرتبط در حوزه عفاف و حجاب از مجلس ندیده ایم

 

به گزارش الوند  _ حسن خانجانی موقر پیش از ظهر امروز در جمع بانوان مطالبه گر، با تقدیردادستان همدان: نهادهای فرهنگی در ارزش سازی و ارزش آفرینی خاموش هستند از حساسیت، احساس مسوولیت و دغدغه مندی بانوان برای استقرار حجاب و عفاف در جامعه، گفت: این گونه مطالبه گری ها برای متولیان امر یک تلنگر است.

وی با استقبال از خواسته و مطالبات بانوان، اظهار کرد: در حوزه فرهنگی به مانند سایر حوزه ها نیازمند آن هستیم تا سازمان ها و گروه های مردم نهاد برای بهتر شدن اوضاع پای کار بیایند.

نخستین گام برای جامعه ای سالم، احیای حیا و عفت است

دادستان همدان افزود: با نگاهی عمیق به چرایی ایجاد وضعیت کنونی متوجه می شویم که حیا و عفت به عنوان زیر ساخت های اصولی یک جامعه سالم، آسیب دیده و اگر بخواهیم مطالبه گری داشته باشیم باید هدفمند به سمت احیای این دو مقوله مهم گام برداریم تا به دنبالش حجاب ظهور کند.

خانجانی موقر عنوان کرد: همان گونه که وضعیت فعلی به تدریج شکل گرفته برای رفع آن نیز باید برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت تدوین شود.

خلاء مطالبه گری در حوزه فرهنگ مشهود است

وی با اشاره به خلاء مطالبه گری همه جانبه و گسترده از نهادهای متعدد در حوزه فرهنگ، تصریح کرد: باید اقدام جدی و فوری برای بازسازی حیا و عفت در جامعه رخ دهد و گروه های مطالبه گر وارد این گونه میادین نیز شوند.

این مقام مسوول قضایی یاد آور شد: ما برای نوجوانان و جوانان برنامه ریزی نداشته ایم، به همین دلیل است که آن ها از ارزش ها فاصله گرفته اند و انتظاری هم در نبود برنامه های نشاط آور نباید از آنان داشت.

نهادهای فرهنگی در ارزش سازی و ارزش آفرینی خاموش هستند

خانجانی اضافه کرد: برنامه ریزی برای جوانان نیازمند نگاهی مبتکرانه، خلاقانه، هنرمندانه، ظریف و دقیق و با بهره گیری از نظر کارشناسانه گروه های روانشناسان، اخلاق حرفه ای، علوم اجتماعی، مددکاری ومردم شناسان است.

وی ادامه داد: متأسفانه نهادهای فرهنگی متعددی ایجاد شده، اما ارزش سازی و ارزش آفرینی وجود ندارد و این نهادها خاموش هستند.

دادستان همدان با اشاره به ضعف ها و کم کاری های بسیاری از دستگاه ها از جمله ارشاد و آموزش و پرورش، خاطر نشان کرد: دستگاه های متعدد تنها به گزارش آمارها اکتفا کرده و مدعی اجرای برنامه های متنوعی هستند، پس چرا با وجود این گونه حرف ها، خروجی و اثر عملی آن را در جامعه مشاهده نمی کنیم؟

 

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=6946