تاریخ : پنج شنبه, ۴ مرداد , ۱۴۰۳ 19 محرم 1446 Thursday, 25 July , 2024
2

جمعیت جوان و پویا یکی از مهمترین مؤلفه‌های قدرت هر کشوری است  

  • کد خبر : 7512
  • ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۲۲:۴۲
جمعیت جوان و پویا یکی از مهمترین مؤلفه‌های قدرت هر کشوری است   

جمعیت جوان و پویا یکی از مهمترین مؤلفه‌های قدرت هر کشوری است

استاندار همدان با بیان اینکه جمعیت جوان و پویا یکی از مهمترین مؤلفه‌های قدرت هر کشوری است، گفت : بانکها باید تسهیلات ویژه‌ای برای فرزندآوری و جوانی جمعیت اختصاص دهند‌.

 

به گزارش الوند _ علیرضا قاسمی فرزاد در جلسه ستاد خانواده و جوانی جمعیت استان همدان با اشاره به تبعات کاهش جمعیت در کشور، اظهار داشت: بعد از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، رژیم بعثی عراق به پشتوانه آمریکا و حمایت کشورهای مختلف به خیال اینکه ارتش ایران منحل شده است به کشورمان حمله کرد و این نیروهای مردمی و جمعیت جوان و پویای کشور بودند که مقاومت کردند و به پیروزی رسیدند.

 

وی افزود: حوزه‌های علمیه و آموزش و پرورش استان اقدامات فرهنگی، تبلیغی و هنری برای فرهنگ‌سازی ازدواج جوانان و فرزندآوری را در اولویت کاری خود قرار دهند،ضمن آنکه می طلبد شرکت‌های دولتی و خصوصی برای فرزندآوری کارکنان جوان مشوق‌ها و تسهیلاتی در نظر بگیرند.

 

استاندار همدان زندگی دیجیتالی را حاصل نگاه خانواده‌ها به مسأله تک فرزندی عنوان کرد و گفت:نشاط و شادابی در خانواد‌ه‌هایی که دارای چند فرزند هستند مضاعف بوده و همین امر موجب شده زمان بیشتری با هم صرف کنند.

 

قاسمی فرزاد در پایان تصریح کرد:دهیاران و اعضای شورای اسلامی روستاها تبلیغات در زمینه خانواده و جوانی جمعیت و فرزندآوری را با کمک روحانیون مبلغ در دستور کار خود قرار دهند.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=7512