تاریخ : سه شنبه, ۸ خرداد , ۱۴۰۳ 21 ذو القعدة 1445 Tuesday, 28 May , 2024
0

جلسه نهایی آزادسازی حریم قلعه فلک الافلاک دوشنبه برگزار می شود

  • کد خبر : 8680
  • ۱۴ مهر ۱۴۰۲ - ۱۴:۴۴
جلسه نهایی آزادسازی حریم قلعه فلک الافلاک دوشنبه برگزار می شود

جلسه نهایی آزادسازی حریم قلعه فلک الافلاک دوشنبه برگزار می شود

استاندار لرستان از برگزاری جلسه ی نهایی آزادسازی حریم قلعه فلک الافلاک خرم آباد با وزیر راه وشهرسازی در دوشنبه آینده خبر داد.

 

به گزارش صنعت ، فرهاد زیویار صبح روز جمعه چهاردهم مهرماه در حاشیه ی بازدید از عملیات تخریب چند ابنیه ی واقع در حریم قلعه فلک الافلاک، گفت: پیرو دستور رئیس جمهور مبنی بر آزادسازی حریم قلعه فلک الافلاک هفدهم مهرماه جاری جلسه نهایی با وزیر راه و شهرسازی و برخی از مسئولان موثر در این موضوع در وزارت راه وشهرسازی برگزار خواهد شد.

 

وی ادامه داد: در این راستا رئیس جمهور مصمم هستند که به هر نحوی حریم این اثر تاریخی ملی آزاد شود.

 

استاندارلرستان تصریح کرد: علیرغم این که در دولت های گذشته نیز در این خصوص پیگیری هایی انجام شده اما در دولت سیزدهم آزادسازی حریم قلعه فلک الافلاک به عنوان یکی از پروژه های ویژه با دستور اکید رئیس جمهور در دست اقدام است که خوشبختانه از ابتدای دولت تا کنون پیشرفت چشمگیری داشته است.

 

زیویار افزود: بخش مهم حریم این اثر تاریخی مربوط به ضلع جنوبی آن که در اختیار مجموعه ی سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان است می باشد.

 

وی ادامه داد: با جلسات متعددی که در این راستا برگزار شد شاهد همکار ی های بسیار موثری از طرف سپاه پاسداران هستیم.

 

استاندارلرستان با اشاره به این که توافقات موثری با مجموعه ی سپاه در خصوص آزادسازی حریم قلعه انجام شده است، گفت: هر کدام از طرفین شامل مجموعه سپاه و دولت تعهداتی دارند که مسیر اجرای آنها به خوبی پیش می رود و با تکمیل اجرای تعهدات می توان شاهد آزادسازی کامل حریم آن تا پایان دولت سیزدهم بود.

 

زیویار همچنین در مورد تخریب ابنیه های باقیمانده در ضلع شمالی قلعه فلک الافلاک عنوان کرد: خوشبختانه با اعتباراتی که وزارت میراث اعطا کرد و همچنین کمک هایی که در مجموعه ی استانداری داشتیم تک تک این ابنیه در حال تخریب هستند.

 

وی یادآور شد: امروز شاهد تخریب چند ابنیه ی دیگر در حاشیه ی شمالی قلعه هستیم که با پیش بینی هایی که انجام شده است این ضلع از قلعه نیز نهایتا ظرف یک سال آینده کاملا آزاد خواهد شد.

 

گفتنی است آزاد سازی حریم قلعه ، خواسته عمومی مردم بوده که نزدیک به ۳۰سال به درازا کشید ، اما در دولت سیزدهم و با پیگیریهای مستمر استاندار و نظر مثبت رئیس جمهور ، مراحل آزاد سازی این بنای تاریخی کم نظیر به سرعت در حال طی شدن است.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=8680