تاریخ : پنج شنبه, ۴ مرداد , ۱۴۰۳ 19 محرم 1446 Thursday, 25 July , 2024
0

جشنواره راه روشن، مطلعی برای وحدت و انسجام نسل‌ها است

  • کد خبر : 5557
  • ۱۰ آبان ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۶
جشنواره راه روشن، مطلعی برای وحدت و انسجام نسل‌ها است

جشنواره راه روشن، مطلعی برای وحدت و انسجام نسل‌ها است

استاندار همدان گفت : جشنواره راه روشن، مطلعی برای وحدت ، انسجام نسل‌ها و پیاده کردن احکام نهج البلاغه است.

به گزارش الوند _ علیرضا قاسمی فرزاد در آئین اختتامیه نخستین جشنواره ملی راه روشن که با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران برگزار شد، بیان داشت:  دشمن از رشد، پیشرفت و تعالی و همچنین از وحدت و انسجام کشور ما می‌ترسد و در تلاش است تا به این انقلاب ضربه بزند.

وی افزود: رعایت حقوق دیگران، انصاف و از همه مهم‌تر اتحاد و انسجام اسلامی در آیینه سخنان امیرالمؤمنین علی(ع) در اثر گران سنگ نهج البلاغه از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و  شهدا بزرگواری همچون حاج قاسم سلیمانی،  حاج حسین همدانی و خرازی از تربیت‌یافتگان مکتب نهج البلاغه هستند.

قاسمی فرزاد جشنواره راه روشن را مطلعی برای وحدت و انسجام نسل‌ها و پیاده کردن احکام نهج البلاغه برشمرد و گفت : امروز، تبلور و بروز و ظهور غرب را می‌توان در داعش پیدا و مشاهده کرد که این امرلزوم تبیین کتاب ارزشمند نهج البلاغه را به عنوان یک نسخه نجات بخش بشر دوچندان می کند.

در پایان این جلسه از برگزیدگان نخستین جشنواره ملی راه روشن با اهدا لوح تقدیر و تجلیل شد.

گفتنی است این جشنواره ملی با موضوع تربیت در نهج‌البلاغه و با هدف آشنایی افراد جامعه با سیره و کلام امام علی (ع)، بهره‌ مندی از دریای بیکران نهج البلاغه، انس با آن و ترویج مفاهیم نهج البلاغه برگزار شد.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=5557