تاریخ : شنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۳ 16 ذو الحجة 1445 Saturday, 22 June , 2024
0

جذب ۴۳ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری بخش خصوصی طی سال گذشته در آذربایجان غربی

  • کد خبر : 8466
  • ۱۹ شهریور ۱۴۰۲ - ۹:۰۲
جذب ۴۳ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری بخش خصوصی طی سال گذشته در آذربایجان غربی

جذب ۴۳ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری بخش خصوصی طی سال گذشته در آذربایجان غربی

استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه سرمایه گذاری دراین استان در ۴۰ سال گذشته با توجه به ریسک بالا مشهود نبود، گفت: با امنیت پایدار ایجاد شده در مرزهای آذربایجان غربی، امروز این استان یکی از استان های امن کشور محسوب شده که با رفع موانع سرمایه‌گذاری، فقط در سال گذشته ۴۳ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری بخش خصوصی در استان جذب شده است.

 

به گزارش صنعت _ محمدصادق معتمدیان در نشست اعضای هیات رئیسه دانشگاه های آذربایجان‌غربی بیان داشت : در یک ماه گذشته، میزبانی های مختلف در حوزه های ورزشی، فرهنگی و قرآنی در ارومیه داشتیم‌ که نشان از وجود ظرفیت بالا برای میزبانی و امنیت پایدار در استان است.

 

وی همچنین با اشاره به توسعه صورت‌ گرفته در آذربایجان‌غربی بر اساس ریل گذاری های انجام شده، خاطرنشان کرد: در ابتدای دولت سیزدهم، آذربایجان‌غربی جایگاه مناسبی در حوزه اشتغال در کشور نداشت ولی این روند امروز بهبود یافته است.

 

استاندار آذربایجان‌غربی به برنامه‌ریزی های صورت‌ گرفته برای استفاده از ظرفیت مرزهای بین المللی،‌ کشاورزی و گردشگری در استان نیز اشاره کرده و افزود: با تمهیدات پیش بینی شده، شاخص‌های نرخ بیکاری، اشتغال بخش خصوصی و مشارکت اقتصادی در آذربایجان غربی ارتقاء یافته است.

 

معتمدیان همچنین احیای واحدهای راکد را یکی از مهمترین چالش های استان و کشور در ابتدای فعالیت دولت معرفی نموده و اضافه کرد: با ریل گذاری صورت گرفته برای مقابله با پدیده تعطیلی واحدهای تولیدی، تعداد قابل توجهی از واحدهای تولیدی و معدنی استان احیا شده و به دنبال آن شاخص های توسعه استان بهبود یافت.

 

وی در ادامه با بیان اینکه سرمایه گذاری در استان در ۴۰ سال گذشته با توجه به ریسک بالا مشهود نبود، گفت: با امنیت پایدار ایجاد شده در مرزهای آذربایجان غربی، امروز به عنوان یکی از استان های امن کشور محسوب می شویم و با رفع موانع سرمایه‌گذاری، فقط در سال گذشته ۴۳ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری بخش خصوصی در استان جذب شده است.

 

استاندار آذربایجان‌غربی پیشرفت های حوزه معدن را نیز قابل توجه ارزیابی کرده و افزود: رفع مشکل معدن تیتانیوم ارومیه درکنار آغاز عملیات اجرایی برخی معادن دیگر، زمینه ارتقای شاخص های این بخش‌ را فراهم کرده و نتایج آن در دو یا سه سال آینده آشکار خواهد شد.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=8466