تاریخ : شنبه, ۲۳ تیر , ۱۴۰۳ 7 محرم 1446 Saturday, 13 July , 2024
0

تکمیل کریدور مسیر سنندج _ کامیاران نیازمند ۵ همت اعتبار است

  • کد خبر : 9125
  • ۲۲ دی ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۲
تکمیل کریدور مسیر سنندج _ کامیاران نیازمند ۵ همت اعتبار است

تکمیل کریدور مسیر سنندج _ کامیاران نیازمند ۵ همت اعتبار است

استاندار کردستان بهره برداری و تقویت زیرساخت‌های کریدور غرب در مسیر سنندج کامیاران را مستلزم ۵ همت اعلام کرد و گفت: ساماندهی این مسیر در اولویت کارهای عمرانی استان قرار دارد.

به گزارش صنعت _ اسماعیل زارعی کوشا در جریان سفر به شهرستان کامیاران با حضور در مسجد جامع روستای شیروانه ضمن تسلیت به مناسبت حادثه تروریستی بی سابقه هفته گذشته در کرمان، اظهار کرد: یکبار دیگر دشمن زبون و دست پرورده‌های استکبار، استیصال و درماندگی خود را با این اقدام کور و به شهادت رساندن جمعی از مردم بی دفاع و مومنی که برای حضور در مراسم فخر ایران زمین شهید حاج قاسم سلیمانی حضور پیدا کرده‌ بودند نشان داد.

وی ادامه داد: همه این اقدامات ظالمانه دشمن، سند حقانیت مسیر ما و حقانیت انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی است و نشان از خوی وحشیگری دشمنان این مردم دارد.

استاندار کردستان اضافه کرد: افتخار ما این است که دست پرورده استکبار به نام داعش، این موجودیت خبیث که با هدف اسلام هراسی، معرفی وارونه اسلام به دنیا و برای ضربه زدن به جبهه مقاومت شکل پیدا کرده بود با دستان با کفایت بزرگ مردی به نام شهید حاج قاسم سلیمانی موجودیتش از روی زمین پاک شد و دامن بشریت و دامن جهان از لوث چنین لکه ننگی تطهیر شد و تاریخ این افتخار بزرگ را فراموش نخواهد کرد.

زارعی کوشا خاطرنشان کرد: آیندگان به حال ما غبطه خواهند خورد چراکه در دورانی نفس کشیدیم و زنده بودیم که امثال سلیمانی‌ها در آن دوران زندگی می‌کردند و از نزدیک شاهد رشادت و سلحشوری بزرگمردانی بودیم که اقدامات و کارهای بزرگ آنها را باید در افسانه ها جست.

وی در بخش دیگری از اظهارات خود، گفت: امروز توفیق یافتیم به عنوان دومین شهرستان بازدیدهای بخشی و جلسات مردمی و نشست رفع مشکلات و گره گشایی از درخواست‌های مردم در شهرستان کامیاران در محضر اهالی خونگرم این منطقه باشیم.

استاندار کردستان تصریح کرد :ادعا نمی‌کنیم که با برگزاری این نشست‌ها همه مشکلات حل شود اما معتقدیم، دسترسی آسان به مدیران ارشد استان قطعا موجب گره‌گشایی برخی مسائل و ایجاد راه‌هایی برای حل مشکلات و منجر به حساسیت موضوع و اهمیت مسائل برای مدیران به شکل علنی‌تر می‌شود‌‌‌.

زارعی کوشا با بیان اینکه در طول بیش از دو سال از عمر دولت سیزدهم توجه ویژه دولت به استان کردستان معطوف شده افزود: قریب به یک هزار و ۱۰۰ میلیون تومان مصوبه و پروژه برای کامیاران تعریف و اختصاص یافت که غیر از پروژه‌های عمومی است‌.

وی یاد آور شد: امیدواریم با بهره‌گیری از ظرفیتی که در سفر رییس جمهور به کردستان ایجاد شده جهشی در توسعه و پیشرفت استان صورت گیرد‌.

استاندار کردستان همچنین به اقدامات انجام شده توسط بنیاد مسکن در این شهرستان گریزی زد و بیان داشت: میزان مقاوم‌سازی مسکن روستایی در کامیاران ۶۰ درصد است در حالی که این رقم در میانگین کشوری ۵۴ درصد است.

زارعی‌کوشا، احداث ۳۱۲ کیلومتر راه روستایی و زیرسازی ۵۰ کیلومتر آسفالت راه روستایی را از اقدامات دیگر دولت سیزدهم در شهرستان کامیاران عنوان کرد و گفت: در حوزه بهسازی و عمران روستاها و اجرای طرح هادی معادل ۴۰ سال گذشته در دو سال گذشته کار شده است.

وی تصریح کرد: گرچه دارای عقب ماندگی‌هایی در برخی شاخص‌ها هستیم که مربوط به دوره‌های قبل است اما در تلاشیم تا پایان دولت سیزدهم در شاخص‌های مختلف به میانگین کشوری یا بالاتر از آن دست یابیم.

استاندار کردستان خاطر نشان کرد: در سفر امروز نیز مصوباتی برای شهرستان خواهیم داشت که باید مدیران، کارهای جهشی را در این شهرستان انجام دهند و پیگیر اجرای مصوبات باشند‌.

زارعی کوشا بهره برداری و تقویت زیرساخت‌های کریدور غرب در مسیر سنندج کامیاران را مستلزم ۵ همت اعلام کرد و گفت: ساماندهی این مسیر در اولویت کارهای عمرانی استان قرار دارد.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=9125