تاریخ : جمعه, ۱۱ خرداد , ۱۴۰۳ 24 ذو القعدة 1445 Friday, 31 May , 2024
1

تکمیل پروژه‌های حوزه آب در کردستان نیازمند ۳۵ هزار میلیارد تومان اعتبار است

  • کد خبر : 2536
  • ۰۷ دی ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۰
تکمیل پروژه‌های حوزه آب در کردستان نیازمند ۳۵ هزار میلیارد تومان اعتبار است

تکمیل پروژه‌های حوزه آب در کردستان نیازمند ۳۵ هزار میلیارد تومان اعتبار است

استاندار کردستان گفت: تکمیل پروژه‌های حوزه وزارت نیرو به ویژه آب در این استان نیازمند ۳۰ تا ۳۵ هزار میلیارد تومان اعتبار است.

 

به گزارش الوند _ دکتر اسماعیل زارعی‌کوشا با اشاره به بازدید وزیر نیرو از کلیه پروژه‌های حوزه آب این استان ، اظهار داشت: نظام مقدس جمهوری اسلامی، دولت‌ و دولت‌های گذشته در حوزه وزارت نیرو به ویژه آب، سرمایه‌گذاری قابل توجه و پروژه‌های ارزشمندی اجرا کرده اند اما متاسفانه بسیاری از این پروژه‌ها یا در میانه راه با کندی مواجه شده یا متوقف شده یا با وجود هزینه‌های زیاد به هدف نهایی نرسیده و مردم از آن بهره‌مند نشده‌اند.

وی  تکمیل پروژه‌های حوزه وزارت نیرو به ویژه آب در استان کردستان  را نیازمند ۳۰ تا ۳۵ هزار میلیارد تومان اعتبار عنوان کرد و افزود: مجموع پروژه‌ها به جای خوبی رسیده و امیدواریم با تصمیمات امروز چشم‌انداز نزدیکی از تحقق این پروژه‌ها داشته‌باشیم.

استاندار کردستان گریزی نیز به بازدید کامل وزیر نیرو و هیات همراه از پروژه های صنعت آب استان کردستان زد و گفت: انتظار می رود در سایه حمایت های وزارت نیرو شاهد بهره برداری کامل از پروژه ها باشیم و در نهایت مردم از نتایج این اقدامات بهره مند شوند.

در جریان برگزاری این نشست که به صورت کاربردی و عملیاتی برگزار شد، مهمترین پروژه های صنعت آب کردستان مطرح و در قالب مصوباتی با تعیین زمان مشخص بهره برداری برای اجرا ابلاغ گردید.

لازم به ذکر است سامانه انتقال سد آزاد به سنندج، رفع تنش آبی در شهرستان های سقز و بانه، طرح رفع تنش آبی در روستاهای کردستان، تعیین تکلیف وضعیت سدچراغ ویس از مهمترین مصوبات این نشست بود‌.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=2536

برچسب ها