تاریخ : پنج شنبه, ۲۴ خرداد , ۱۴۰۳ 7 ذو الحجة 1445 Thursday, 13 June , 2024
0

تکمیل زنجیره ارزش در بحث معادن ایلام پیگیری شود

  • کد خبر : 8078
  • ۲۴ تیر ۱۴۰۲ - ۱۴:۰۸
تکمیل زنجیره ارزش در بحث معادن ایلام پیگیری شود

تکمیل زنجیره ارزش در بحث معادن ایلام پیگیری شود

 

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام خواستار تکمیل زنجیره ارزش افزوده در بحث معادن این استان شد و گفت: باید از خام‌فروشی مواد معدنی جلوگیری شود.

 

به گزارش الوند _ شهریار عباسی روز شنبه ۲۴ تیرماه در نشست شورای معادن استان ایلام اظهار داشت: خام‌فروشی مواد معدنی آسیب جدی به استان می‌زند زیرا این مواد با ارزش با قیمت بسیار ناچیز فروش می رود.

 

وی افزود: باید برای جذب سرمایه گذار در این حوزه تلاش کنیم و امیدواریم شرکت‌های خصولتی و هلدینگ های کشور در این زمینه فعالیت کنند.

 

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام گفت: بیشترین سود بعد از چرخه برداشت است و با توجه به وجود معادن بیتونین، آهک، شن و ماسه، سیلیس و … در استان که برخی از آنها دارای بالاترین کیفیت در کشور و جهان هستند باید فرآوری آنها در دستور کار قرار بگیرد.

 

دکتر عباسی به احیا واحد‌های معدنی و فعالسازی آنها در استان تاکید داشت و از مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی کشور خواست توجه ویژه ای به این حوزه در بحث سرمایه‌گذاری داشته باشد.

 

گفتنی است در این نشست جرجانی مدیر عامل شرکت اجرایی طرح های تولید مواد معدنی کشور حضور داشتند که بر ضرورت توسعه و احیا معادن این استان تاکید کرد.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=8078