تاریخ : شنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۳ 16 ذو الحجة 1445 Saturday, 22 June , 2024
0

توسعه هنرستان‌ها یک ضرورت آموزشی است 

  • کد خبر : 8525
  • ۲۸ شهریور ۱۴۰۲ - ۲۰:۵۴
توسعه هنرستان‌ها یک ضرورت آموزشی است 

توسعه هنرستان‌ها یک ضرورت آموزشی است 

استاندار آذربایجان‌غربی گفت: توسعه هنرستان‌ها در استان در راستای تربیت نیروی کار ماهر ضروری بوده و در دستور کار آموزش و پرورش قرار گیرد.

 

به گزارش صنعت _ محمدصادق معتمدیان امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش آذربایجان غربی اظهار داشت: ایجاد هنرستان‌های تخصصی در زمینه کشاورزی و صنعت در استان لازم بوده و در این راستا تکمیل هنرستان‌های در حال احداث با ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی در دستور کار قرار می گیرد.

 

وی با بیان اینکه در بحث بهره وری، داشتن نیروی کار متبحر و ماهر بسیار تاثیر گذار است، خاطرنشان کرد: لازم است در این راستا نیازسنجی انجام شده و نسبت به رفع موانع اقدام شود.

 

استاندار آذربایجان‌غربی تصریح کرد: از ظرفیت نهادهای انقلابی و شرکت‌های خصوصی، بانک‌ها و مراکز سرمایه گذاری بزرگ در امر احداث و تجهیز هنرستان‌ها استفاده شود.

 

معتمدیان با تاکید بر اینکه در زمینه توسعه هنرستان‌ها، فرهنگ مطالبه گری در بین مسئولان مربوطه نهادینه شود، افزود: با تدوین نقشه راه مدرسه سازی استان از سوی مسئولان این نهاد، عقب ماندگی‌های موجود شناسایی و رفع شود.

 

وی یادآور شد: نیازمند پنج هزار کلاس برای رسیدن به میانگین کشوری هستیم و این موضوع به صورت جدی پیگیری می‌شود.

 

استاندار آذربایجان‌غربی در پایان خاطر نشان کرد: مسئولان آموزش و پرورش استان به بحث مولدسازی، فروش اموال مازاد و احداث هنرستانها توجه جدی داشته باشند.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=8525