تاریخ : شنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۳ 16 ذو الحجة 1445 Saturday, 22 June , 2024
0

توزیع ۱۳۱ میلیارد تومان اعتبار در کمیته برنامه ریزی شهرستان همدان

  • کد خبر : 1567
  • ۲۶ تیر ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۲
توزیع  ۱۳۱  میلیارد  تومان  اعتبار  در  کمیته   برنامه ریزی شهرستان همدان

توزیع ۱۳۱ میلیارد تومان اعتبار در کمیته برنامه ریزی شهرستان همدان 

 

فرماندار شهرستان همدان از اختصاص و توزیع ۱۳۱ میلیارد اعتبار در سالجاری خبر داد و گفت : این مبلغ شامل ۲۸٫۹ میلیارد تومان از محل تملک داریها، ۵٫۸ میلیارد تومان از محل منابع نفت و گاز، ۵۴ میلیارد تومان از محل توازن و ۴۲٫۳ میلیارد تومان اعتبار ویژه الزامات قانونی و آب روستایی است.

 

همدان _ الوند_محمد علی محمدی با اشاره به افزایش ۱۲۱ درصدی اعتبارات شهرستان نسبت به سال گذشته افزود: حسب در خواست و پیشنهاد دستگاههای اجرایی، توزیع اعتبارات پس از ۲۷۰ نفر ساعت کار کارشناسی و بررسی دقیق از ۲۵ فصل و ۶۱ برنامه برای ۲۷۷ طرح و پروژه مشخص مد نظر قرار گرفته است.

 

وی جابجایی اعتبار غیر از فصول قانونی تعیین شده را امکان پذیر ندانست و گفت : برخی از طرح های شهرستان نیز ماهیت استانی دارد و پیگیری کردیم اینگونه طرح ها از منابع استان اعتبار مشخص داشته باشند.

 

فرماندار همدان اختصاص یک درصد اعتبارات شهرستان به طرح های عمرانی بسیج سازندگی را از جمله الزامات قانونی بودجه دانست و اظهار کرد : اختصاص ۴۲٫۳ میلیارد تومان اعتبار ویژه آب و راه روستایی نیز امسال در الزامات ابلاغ شده است که این مبلغ باعث افزایش قابل توجه اعتبارات شهرستان شده است.

 

وی با اشاره به مشکلات قابل توجه مرتبط با طرح های هادی روستاها تصریح کرد : طرح هادی برخی از روستا با گذشت بیش از ۱۰ سال از طرح قبلی نیاز به بازنگری دارد که لازم است این موضوع توسط بنیاد مسکن انجام بپذیرد.

 

محمدی با بیان اینکه ورودی های شهر، زیبنده همدان نیست افزود : چند سال است که این موضوع بیان می شود و اقداماتی هم انجام شده است اما همچنان ورودی های شهر همدان نابسامانی هایی دارد که در شان مردم همدان و مرکز استان نیست.

 

وی با تاکید بر ضرورت برنامه ریزی، پیگیری و جذب اعتبارات ملی به منظور تکمیل پروژه های نیمه تمام گفت : آغاز عملیات اجرایی کانون پرورش فکری کودکان در شهرک شهید مدنی ۱۲ سال پیش بوده است که به یاری خدا بزودی به بهره برداری خواهد رسید و نباید بگذاریم پروژه ها طولانی و فرسایشی بشود.

 

فرماندار مرکز استان خواستار مقایسه اعتبارات شهرستان درسالجاری با اعتبارات سال گذشته شد و افزود : سال گذشته در مجموع اعتبارات شهرستان بطور میانگین ۶۳ درصد تخصیص داشته است که بخشی از تخصیص اعتبارات به میزان پیشرفت فیزیکی پروژه ها باز می گردد.

 

نماینده عالی دولت در شهرستان همدان از اختصاص ۱۱۰ میلیارد تومان اعتبار مجزا با پیگیری دکتر حاج بابایی نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی به منظور مرمت و احیای بافت تاریخی و مرکزی شهر همدان خبرداد و بیان کرد : با پیگیری و تلاش دکتر فلاحی دیگر نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی نیز برای رفع دغدغه های شهرستان از طریق وزارتخانه های مربوطه اقداماتی انجام شده که بسیار موثر بوده است.

 

محمدی افزود : نگاه ما در اجرای طرح ها و برنامه ها باید به استاد بالادستی باشد که در این راستا سند توسعه استان بر اساس برنامه ششم توسعه با افق مشخص پیش روی ماست و باید همه تلاش خود را بکار ببندیم تا به شاخص های پیش بینی شده برسیم.

 

وی با بیان اینکه همدان نیاز به تامین منابع آب پایدار دارد تصریح کرد : حوزه آبریز باید برای همدان مشخص و این مشکل بصورت کشوری حل شود، برداشت و انتقال آب از چاه های جدید در منطقه خالق وردی نیز انجام می شود اما در این خصوص همچنان مشکل داریم.

 

فرماندار همدان در پایان با اشاره به رفع مشکل راه روستایی در بخش شراء که بر اثر سیل و طغیان رودخانه قره چای آسیب دیده بود یادآور شد : برای اجرای برخی از اقدامات نباید منتظر پیش بینی اعتبارات مشخص استانی باشیم و انتظار می رود دستگاههای اجرایی از منابع در اختیار خود این امور را به سرانجام برسانند.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=1567

برچسب ها