تاریخ : چهارشنبه, ۹ خرداد , ۱۴۰۳ 22 ذو القعدة 1445 Wednesday, 29 May , 2024
2

تمرکز زدایی از مراکز یکی از اولویت های دولت سیزدهم در حوزه میراث فرهنگی است

  • کد خبر : 5858
  • ۱۰ آذر ۱۴۰۱ - ۲۲:۳۳
تمرکز زدایی از مراکز یکی از اولویت های دولت سیزدهم در حوزه میراث فرهنگی است

تمرکز زدایی از مراکز یکی از اولویت های دولت سیزدهم در حوزه میراث فرهنگی است

معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌های وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: تمرکززدایی از مراکز یکی از اولویت های دولت سیزدهم است و بر این اساس میراث فرهنگی نیز این برنامه را در استانها دنبال می کند لذا اعتبارات سفر رییس جمهور در استانهاباید به صورت متوازن در بین همه شهرستان‌ها توزیع شود.

 

 

به گزارش الوند _ جواد واحدی روز پنجشنبه در آیین معارفه مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان همدان اظهار داشت : تمرکززدایی از مراکز یکی از اولویت های دولت سیزدهم است و بر این اساس میراث فرهنگی نیز این برنامه را در استانها دنبال می کند.

وی ادامه داد: توسعه استان همدان باید یکپارچه و متوازن باشد لذا با توجه به قابلیت‌های تاریخی، فرهنگی و گردشگری این استان می طلبد از همه ظرفیت‌ها برای کل استان استفاده شود.

واحدی افزود: همدان ظرفیت‌های بسیار زیادی در حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی دارد که باید با استفاده از این قابلیت‌ها برای شناساندن ایران تلاش کنیم.

معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌های وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی یاد آور شد : کشور ایران جاذبه‌های بسیار زیادی در حوزه گردشگری دارد که می‌توان با استفاده از این ظرفیت‌ها اقتصاد کشور را متحول کرد.

وی اضافه کرد: فضای هم‌دلی هم افزایی و اتحاد در استان همدان بسیار زیاد است و در طول ۲۰ سال گذشته خدمات بسیار ارزشمندی در این استان ارائه شده است.

واحدی با اشاره به اینکه در انتصابات مدیران میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، گزینه‌های زیادی مورد بررسی قرار می گیرد، گفت : وزیر با هماهنگی استانداران و بدون دخالت سایر افراد، مدیران را منصوب می‌کند.

در ادامه نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی نیز بیان داشت: کارهای بزرگ آدم‌های بزرگ نیاز دارد و همدان، مردمان و تاریخ آن هم بزرگ است و باید بزرگی آن را به همه معرفی کنیم.

حمیدرضا حاجی‌بابایی همدان را پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین عنوان کرد که این لقب بر اساس پژوهش‌های چندساله و با تصویب شورای فرهنگ عمومی، نامگذاری شده است.

وی ضمن رد شایعات مطرح شده در مورد انتصاب مدیران تاکید کرد: هیچ مدیری برای انتصاب، از سوی من به استاندار تحمیل نمی‌شود و باید میدان را برای کارکرد همه افراد توانمند باز گذاشت.

 

مدیرکل جدید میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی استان همدان نیز گفت: پیگیری ثبت جهانی منظر تاریخی و فرهنگی از هگمتانه تا همدان، مهمترین اولویت این مجموعه خواهد بود که در این زمینه تا پایان دی ماه پرونده این اثر برای یونسکو ارسال میشود.

علیزاده توجه به توسعه گردشگری سلامت و مذهبی رااز دیگر برنامه‌های پیش روی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی این استان برشمرد.

در پایان این مراسم با حکم سید عزت‌الله ضرغامی، معصوم علیزاده به عنوان مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان همدان معرفی و از تلاش‌های علی مالمیر تقدیر شد.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=5858