تاریخ : سه شنبه, ۲۸ فروردین , ۱۴۰۳ 8 شوال 1445 Tuesday, 16 April , 2024
0

 تمام پرونده‌های تصادفات جرحی به شورای حل اختلاف ارجاع می‌شود

  • کد خبر : 7399
  • ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۲
 تمام پرونده‌های تصادفات جرحی به شورای حل اختلاف ارجاع می‌شود

 تمام پرونده‌های تصادفات جرحی به شورای حل اختلاف ارجاع می‌شود 

دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه از ارجاع تمام پرونده های تصادفات منجر به جرح به شعب شورای حل اختلاف خبرداد

به گزارش الوند _ شهرام کرمی در جمع خبرنگاران، بااشاره به اجرایی شدن ابلاغیه ارجاع پرونده های تصادفات جرحی در استان، اظهار کرد: در این راستا از این پس تمام پرنده های تصادفات جرحی _غیر از پرونده های فوتی و قطع عضو _ به شعب شورای حل اختلاف ارجاع داده می شوند.

 

وی تسریع در جبران خسارت به مصدومین و زیان دیدگان ناشی از تصادفات رانندگی، کاهش ورودی پرونده ها به دادسرا و محاکم کیفری، خدمات رسانی مطلوب به شهروندان و ایجاد صلح و سازش در پرونده ها را از جمله اهداف اجرای این اقدام عنوان کرد.

 

دادستان کرمانشاه خاطرنشان کرد: همچنین از معاونت توسعه حل اختلاف استان درخواست شده تا نسبت به راه اندازی يک شعبه تخصصی در جهت رسیدگی به پرونده های تصادفات جرحی و آموزش به کارکنان شعب سریعا اقدام کند.

 

وی در خصوص پرونده هایی که ظن به صوری بودن آنها وجود دارد هم گفت: در پرونده هایی که برابر مندرجات پرونده یا ارائه مستندات از جانب شرکت بیمه ظن بر صوری بودن آنها وجود دارد ، در مرحله تحقیقات اولیه پرونده به دادسرای استان ارجاع و در آنجا مورد رسیدگی قرار می گیرد و چنانچه صوری بودن تصادف محرز شود، پرونده به شعبه تحقیق دادسرای استان ارجاع داده می شود.

 

مدعی العموم استان یاد آورشد: کلیه ضابطین انتظامی اعم از کلانتری‌ها و پاسگاه‌های انتظامی، پلیس راهور ،پلیس راه و پزشکی قانونی در اجرای طرح مذکور مکلف هستند همکاری لازم را با شورای حل اختلاف داشته باشند.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=7399