تاریخ : پنج شنبه, ۱۰ خرداد , ۱۴۰۳ 23 ذو القعدة 1445 Thursday, 30 May , 2024
0

تلاش‌های جزیره ای و پراکنده به پیشرفت کرمانشاه کمک نمی‌کند

  • کد خبر : 6112
  • ۰۳ دی ۱۴۰۱ - ۱۹:۳۲
تلاش‌های جزیره ای و پراکنده به پیشرفت کرمانشاه کمک نمی‌کند

تلاش‌های جزیره ای و پراکنده به پیشرفت کرمانشاه کمک نمی‌کند

 

استاندار کرمانشاه گفت : تلاش‌های جزیره‌ای و پراکنده نمی‌تواند کمکی به پیشرفت علمی و صنعتی استان کرمانشاه انجام دهد و هر چه این تلاش‌ها با همگرایی و هماهنگی بیشتری همراه باشد امکان دستیابی به موفقیت هم بیشتر خواهد بود.

 

 

 

به گزارش الوند _ محمد طیب صحرایی در حاشیه بازدید از نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار استان کرمانشاه اظهار داشت : نظاره تلاش‌ها، زحمات و دستاوردهای علمی هم استانی های عزیز در حوزه دانش بنیان و فناورانه بسیار افتخار آمیز است.

وی با تاکید بر اینکه همه باید با تمام توان به رشد ابعاد علمی و پژوهشی این مجموعه های دانش محور کمک کنند، گفت: بالندگی و تداوم این حرکت‌های خوب در حوزه دانش بنیان و فناورانه نیازمند همت و عزم همگانی است.

صحرایی یادآور شد : نهادهای اجرایی مرتبط با حوزه دانش بنیان باید با تلاش بیشتر و منسجم‌تر و به صورت فرایندی به بالندگی رویکرد فناورانه در استان کمک کنند.

استاندار کرمانشاه ادامه داد: در جریان بازدید امروز این مجموعه‌‌ها مشکلاتی را مطرح کردند که باید همه تلاش کنیم این موانع برداشته شوند تا اهداف شعار بسیار راهبردی امسال تحت عنوان تولید؛ دانش‌‌‌بنیان، اشتغال‌‌‌آفرین، محقق گردد.

نماینده عالی دولت در استان کرمانشاه ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود در استان را بسیار گسترده دانست و گفت: این ظرفیت ها علاوه بر رقم زدن یک تحول محسوس در استان، می‌تواند در سطح کشور نیز پیشران بسیاری از حوزه ها باشد.

وی اضافه کرد : واحدهای دانش بنیان می توانند در بسیاری از عرصه‌ها پیشتاز باشند و بسترساز تقویت در دیگر حوزه‌ها در ابعاد مختلف باشند.

 

صحرایی در پایان تاکید کرد: تلاش‌های جزیره ای و پراکنده نمی‌تواند کمکی به پیشرفت علمی و صنعتی کرمانشاه انجام دهد و هر چه این تلاش‌ها با همگرایی و هماهنگی بیشتری همراه باشد امکان دستیابی به موفقیت هم بیشتر خواهد بود.

 

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=6112