تاریخ : جمعه, ۱۱ خرداد , ۱۴۰۳ 24 ذو القعدة 1445 Friday, 31 May , 2024
0

تعهد درآمدهای مالیاتی در کردستان، متناسب با سطح درآمدهای اقتصادی مردم این استان نیست

  • کد خبر : 8058
  • ۲۲ تیر ۱۴۰۲ - ۲۱:۰۲
تعهد درآمدهای مالیاتی در کردستان، متناسب با سطح درآمدهای اقتصادی مردم این استان نیست

تعهد درآمدهای مالیاتی در کردستان، متناسب با سطح درآمدهای اقتصادی مردم این استان نیست

 

استاندار کردستان با انتقاد به اینکه تعهد درآمدهای مالیاتی دراین استان متناسب با سطح درآمدهای اقتصادی مردم نیست، خواستار بازنگری سقف تعهد مالیاتی استان کردستان در لایحه دولت و مجلس شد.

 

به گزارش الوند _ اسماعیل زارعی کوشا روز پنج شنبه  از اداره کل امور مالیاتی این استان بازدید و از نزدیک با مؤدیانی که در صف پرداخت مالیات بودند؛ گفت و گو کرد.

 

استاندار کردستان هدف از این بازدید را تقدیر و تشکر از همکاران امور مالیاتی و نظارت بر فرآیند دریافت مالیات و گفت و گو با مؤدیان عنوان کرد.

 

وی از مسئولان امور مالیاتی کردستان خواست که با مؤدیان با خوش‌رویی، حسن خلق، صبر و بردباری رفتار کنند؛ چون تکریم ارباب رجوع از مؤلفه‌های دولت مردمی است.

 

زارعی کوشا حوزه مالیات را خود به خود چالش‌ برانگیز خواند و افزود: خوشبختانه دردولت سیزدهم درکردستان هیچ گونه چالشی در سازمان امور مالیاتی استان مشاهده نشده، که این مایه خرسندی است.

 

وی با اعلام اینکه تعهد درآمدهای مالیاتی در کردستان متناسب با سطح درآمدهای اقتصادی مردم استان نیست؛ گفت : بارها در جلسه هیأت دولت این مسئله مهم را مطرح کرده‌ام و خواستار بازنگری سقف تعهد مالیاتی استان در لایحه دولت و مجلس شده‌ایم.

 

وی با تأکید بر اینکه کردستان را نباید همسطح و همتراز استان ‌های دارای صنایع بزرگ دانست، یادآور شد : حوزه کشاورزی، صنایع و معادن طبق قانون از پرداخت مالیات معاف هستند و این فشار مضاعف به بخش خدمات و مشاغل خُرد وارد می‌شود.

 

استاندارکردستان با اعلام اینکه نمی‌دانم مسئولان کشوری راجع به کردستان چه فکری کرده‌اند که درآمد دو برابر میانگین کشوری را در بودجه مصوب می‌کنند؛ اظهار داشت: که این مورد باید در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و اقتصاد و امور دارایی کردستان به صورت کارشناسی تحلیل و برای اصلاح در لایحه بودجه پیشنهاد شود.

 

وی پیرامون طرح نهضت ملی مسکن نیز که خواسته شماری از کارکنان امور مالیاتی بود؛ گفت: زمین برای کارکنان دارای واجد شرایط بعد از تأیید مراحل سامانه تامین می‌شود که افراد می‌توانند به صورت گروه خود ساخت صاحب مسکن شوند

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=8058