تاریخ : سه شنبه, ۸ خرداد , ۱۴۰۳ 21 ذو القعدة 1445 Tuesday, 28 May , 2024
0

تعطیلات نوروز فرصتی مغتنم برای معرفی ظرفیت ها و پتانسیل های کرمانشاه  در حوزه های مختلف است  

  • کد خبر : 6842
  • ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۷:۴۱
تعطیلات نوروز فرصتی مغتنم برای معرفی ظرفیت ها و پتانسیل های کرمانشاه  در حوزه های مختلف است   

تعطیلات نوروز فرصتی مغتنم برای معرفی ظرفیت ها و پتانسیل های کرمانشاه  در حوزه های مختلف است

 

استاندار کرمانشاه ، تعطیلات نوروز را فرصتی مغتنم برای معرفی ظرفیت ها و پتانسیل های این استان به گردشگران عنوان کرد و گفت : برنامه‌های حوزه گردشگری باید چند بعدی و همه جانبه طراحی شوند تا بتوان از آن  برای معرفی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های کرمانشاه در حوزه‌های مختلف اقتصادی، تجاری، صنعتی و کشاورزی به گردشگران بهره گرفت.

 

 

به گزارش الوند _ محمد طیب صحرایی در نشست ستاد خدمات سفر استان کرمانشاه  که با حضور سرپرستان معاونت های عمرانی و اقتصادی استانداری و دستگاه‌های عضو برگزار شد؛ از طرح استقرار غرفه‌هایی در مکان‌های مهم گردشگری، برای معرفی ظرفیت های استان استقبال کرد و گفت: برنامه‌های حوزه گردشگری باید چند بعدی و همه جانبه طراحی شوند و از تعطیلات نوروزی به عنوان فرصتی مناسب برای معرفی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های کرمانشاه در حوزه‌های مختلف اقتصادی، تجاری، صنعتی و کشاورزی به گردشگران بهره گرفته شود.

 

وی افزود: مجموعه جهانی بیستون یک مقصد مهم گردشگری در کشور است و باید از این ظرفیت عظیم به بهترین شکل ممکن برای اجرای برنامه های ویژه نوروزی و همچنین معرفی پتانسیل‌ها و مزیت‌های گردشگری استان به گردشگران، بهره گرفت.

دکتر صحرایی یکی از جلوه های احترام به مسافران نوروزی را پاکیزگی مکان‌های خدماتی و اقامتی دانست و گفت: نظافت و زیبایی معابر عمومی و مکان های اقامتی، خدماتی و بهداشتی یکی از مطالبات جدی مدیریت ارشد استان در ایام نوروز از مسئولین است و تمامی فرمانداران موظفند پیش از آغاز مسافرت های نوروزی این اماکن خدماتی را بازبینی کنند و در صورت لزوم با کمک دستگاه مربوطه، مشکلات را برطرف کنند.

وی همچنین یادآور شد: با توجه به همزمانی ماه مبارک رمضان با ایام نوروز، دستگاه های مربوطه باید برای افطار تا سحر برنامه های ویژه و مفرحی را تدارک ببینند و مکان های خدماتی مجاز هم باید در طول روز با حفظ حرمت افراد روزه دار، به ارائه خدمات به مسافران بپردازند.

 

استاندار کرمانشاه در ادامه به وجود ۱۹ نقطه حادثه خیز در استان اشاره کرد و گفت: پلیس راهور باید با نصب علائم هشدار و یا استقرار در نقاط حادثه خیز، پیش از ورود وسایل نقلیه به این محدوده‌ها، هشدارهای لازم را ارائه دهد.

 

وی همچنین تاکید کرد: قطعه بزرگراه میدان امام (ره) تا هوانیروز که در ورودی شرقی کرمانشاه واقع شده، یکی از پرترددترین مسیرها در ایام نوروز است و شهرداری باید هر چه زودتر عملیات آسفالت ریزی این معبر مهم را انجام دهد.

مقام عالی استان همچنین تاکید کرد: علوم پزشکی در زمینه تامین اقلام دارویی ضروری برای ایام نوروز پیش‌بینی‌های لازم را انجام دهد تا گردشگرانی که به کرمانشاه می‌آیند، دغدغه‌ای در این زمینه نداشته‌ باشند.

 

در این نشست مصوب شد نماینده بانک های استان، افزایش سقف برداشت پول از خودپرداز‌ها تا سقف ۵۰۰ هزار تومان در ایام نوروز را پیگیری کند.
همچنین در این نشست مصوب شد در پایان سفرهای نوروزی عملکرد دستگاه های عضو ستاد خدمات سفر ارزیابی شود و دستگاه با توجه به عملکرد تشویق و یا توبیخ شوند.

در ادامه این نشست دبیر ستاد خدمات سفر و روسای کمیته های مختلف زیر مجموعه ستاد، گزارشی از اقدامات و برنامه های خود در حوزه های مختلف ارائه دادند.

 

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=6842