تاریخ : شنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۳ 16 ذو الحجة 1445 Saturday, 22 June , 2024
0

تعرض به سلامت شهروندان خط قرمز مدیریت ارشد استان است

  • کد خبر : 5509
  • ۰۵ آبان ۱۴۰۱ - ۲۰:۳۸
تعرض به سلامت شهروندان خط قرمز مدیریت ارشد استان است

تعرض به سلامت شهروندان خط قرمز مدیریت ارشد استان است

استاندار کرمانشاه تعرض به سلامت شهروندان را خط قرمز این استانداری عنوان کرد و گفت : کاهش آلودگی ها و داشتن یک هوای پاک، برای سلامت شهروندان استان ضروری است و در همین راستا صنایع موظفند از سوخت پاک استفاده کنند.

به گزارش الوند _ بهمن امیری مقدم  در کمیسیون ماده ۱۱ قانون هوای پاک استان کرمانشاه اظهار داشت: کمک به کاهش آلاینده ها و داشتن یک هوای سالم تر، یک وظیفه همگانی است که باید پیگیری شود.

وی افزود: مردم کرمانشاه در ماه هایی از سال با مشکل ریزگردها و آلودگی هوا روبرو هستند  و در این شرایط باید به گونه ای برنامه ریزی شود که صنایع استان از سوخت های پاک استفاده کنند تا این مشکلات تشدید نشود.

استاندار کرمانشاه تاکید کرد: شرکت گاز موظف است سوخت پاک را برای تمامی صنایع استان تامین کند و از سوخت مازوت به عنوان یک سوخت جایگزین، تنها در شرایط اضطراری و ویژه استفاده نماید.

وی  خاطرنشان کرد: باید ضوابط مصرف سوخت مایع توسط دستگاه‌های ذیربط در یک برنامه زمان بندی شده در طول سال مشخص و بر اساس آن عمل شود.

نماینده عالی دولت دراستان کرمانشاه تاکید کرد: هرگونه قطع گاز صنایع باید در کمیسیون هوای پاک استان بررسی سپس در صورت لزوم تایید شود.

امیری مقدم همچنین در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: تصمیمات حوزه سوخت و انرژی باید با توجه به نیازها و شرایط استان و توسط مدیران استانی ادارات برق، گاز و شرکت پخش و توزیع فرآورده های نفتی اتخاذ شود.

وی خاطر نشان کرد: تصمیمات این حوزه به‌ شکل مستقیم با تولید، اشتغال و محیط زیست کرمانشاه در ارتباط است و نباید از طریق مرکز بدون توجه به شرایط استانی تعیین شود.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=5509