تاریخ : چهارشنبه, ۹ خرداد , ۱۴۰۳ 22 ذو القعدة 1445 Wednesday, 29 May , 2024
0

تعامل پلیس و آموزش و پرورش ارتقاء امنیت و فرهنگ جامعه را به دنبال دارد

  • کد خبر : 4358
  • ۱۵ تیر ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۰
تعامل پلیس و آموزش و پرورش ارتقاء امنیت و فرهنگ جامعه را به دنبال دارد

تعامل پلیس و آموزش و پرورش ارتقاء امنیت و فرهنگ جامعه را به دنبال دارد

 فرمانده انتظامی استان کرمانشاه  تعامل میان پلیس و آموزش و پرورش را حیاتی دانست و گفت: هر قدر این تعامل، هم سویی و هم فکری بیشتر باشد شاهد ارتقاء امنیت و فرهنگ جامعه خواهیم بود.

به گزارش الوند _ سردار “علی اکبر جاویدان” در مراسم امضاء تفاهم نامه همکاری میان فرماندهی انتظامی استان و اداره کل آموزش و پرورش اظهار داشت: امروز بدون اغراق همه ما مسئولان مرهون تلاش ها و زحمات شبانه روزی معلمان فرهیخته و دلسوزی هستیم که جانانه زحمت کشیدند.

وی افزود: بسیار مشاهده شده که معلمان دلسوز با تحمل سختی ها و طی مسافت های طولانی در کلاس های درس حضور پیدا می کنند تا به تعلیم و تربیت دانش آموزانی بپردازند که آینده سازان این مملکت هستند و باید چرخ های آن را به گردش درآورند.

سردار جاویدان با مقدس دانستن جایگاه علم و اندیشه ورزی در جامعه ما و اهمیتی که تعلیم و تربیت در همه جوامع دارد، گفت: آموزش و پرورش ریل گذار فرهنگ سازی در جامعه و هدایت گر جان هایی است که تشنه آموختن و تعلم هستند.

رئیس پلیس استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: نیروی انسانی ارزشمندترین سرمایه هر کشوری است که تعلیم و تربیت آن ها در دست معلمان قرار دارد و اگر امروز جمهوری اسلامی یکی از غنی ترین کشورها به لحاظ داشتن نیروی انسانی توانمند است حاصل زحمات و تلاش های مخلصانه معلمانی است که علم و ادب را به آن ها آموخته اند.

وی با بیان اینکه امروز در جامعه هم از آموزش و پرورش و هم از پلیس توقعات زیادی می رود، افزود: هر دو نهاد همواره تلاش کرده اند تا بهترین خدمات را به مردم و جامعه هدف ارائه کنند که خوشبختانه تا حد زیادی هم موفق بوده و توانسته اند رضایت مردم را بدست آورند.

سردار جاویدان افزود: در ایام شیوع کرونا که مدارس به تعطیلی کشیده شد نقش معلمان برای آموزش حضوری به خوبی مشاهده و جایگاه تعلیم و تربیت بار دیگر بر همگان مشخص گردید، همچنین زمانی که ظلمی در حق کسی روا داشته می شود و پلیس به سرعت در محل حاضر و به احقاق حقوق افراد می پردازد نقش و اهمیت حضور ماموران انتظامی هم به خوبی مشخص می شود.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه با بیان اینکه امروز ارتباط تنگانگی بین مجموعه انتظامی و آموزش و پرورش استان وجود دارد، گفت: هر قدر این تعامل و هم افزایی بیشتر باشد شاهد ارتقاء امنیت و فرهنگ در استانمان خواهیم بود و این مردم هستند که از آن بهره مند می شوند.

وی تصریح کرد: در سال های گذشته که با تدبیر سردار رویانیان رئیس پلیس وقت راهور ناجا موضوع همیاران پلیس شکل گرفت و تعداد بسیار زیادی از دانش آموزان همکار و همیار پلیس شدند همه به عینه کاهش تخلفات و حوادث رانندگی را دیدند، موضوعی که نشان داد پلیس و آموزش و پرورش وجه اشتراک زیادی باهم دارند و همکاری آن ها می تواند برخی فرهنگ های اشتباه را اصلاح کند.

سردار جاویدان در پایان از آمادگی پلیس کرمانشاه برای هرگونه همکاری و تعامل با اداره کل آموزش و پرورش استان خبر داد و گفت: کارشناسان خبره انتظامی این آمادگی را دارند تا با حضور در مدارس نکات آموزشی لازم را برای پیشگیری از بسیاری آسیب های اجتماعی نظیر سرقت، اعتیاد و … را بیان و پذیرای معلمان و دانش آموزان در مراکز مشاوره و ارائه بهترین مشاوره ها به آن ها باشند.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=4358