تاریخ : سه شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۴۰۳ 12 ذو الحجة 1445 Tuesday, 18 June , 2024
0

  تصویب طرح جامع تفصیلی شهر صالح آباد مهران / مولد سازی علاوه بر تحول در اقتصاد کشور و استان ،زمینه اشتغالزایی را فراهم می کند

  • کد خبر : 6756
  • ۰۹ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۷
  تصویب طرح جامع تفصیلی شهر صالح آباد مهران / مولد سازی علاوه بر تحول در اقتصاد کشور و استان ،زمینه اشتغالزایی را فراهم می کند

تصویب طرح جامع تفصیلی شهر صالح آباد مهران / مولد سازی علاوه بر تحول در اقتصاد کشور و استان ،زمینه اشتغالزایی را فراهم می کند

استاندار ایلام از تصویب طرح تفصیلی شهر صالح آباد مهران با رعایت تمامی الزامات قانونی و حفظ حقوق بیت المال خبر داد.

 

به گزارش الوند _ حسن بهرام نیا روز سه شنبه ۸ اسفند ماه در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان ایلام با تاکید بر رعایت تمامی ملاحضات قانونی در تدوین طرح ها، اظهار داشت: طرح تفصیلی شهر صالح آباد مهران با رعایت تمامی الزامات قانونی و حفظ حقوق بیت المال تصویب شد.

 

وی در خصوص تصویب طرح هادی شهر میمه دهلران نیز افزود: با توجه به اینکه این شهر دارای ظرفیت های گردشگری و دارای یک موقعیت کریدور در طول مسیر است باید در تدوین طرح این شهر تمامی ملاحضات در نظر گرفته است.

 

استاندار ایلام یاد آور شد : کمیته متشکل از دفتر فنی استانداری، شهرداریها، محیط زیست، آب منطقه ای و میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی با رعایت تمامی الزامات قانونی و حفظ حقوق بیت المال در خصوص تدوین طرح هادی شهر میمه ملکشاهی تصمیم سازی کنند.

 

وی با اشاره به اعلام برخی دستگاه های اجرایی این استان در خصوص نیاز به نیروی انسانی و تاکید بر عدالت در جذب این نیروها، خاطرنشان کرد: سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، مکلف است کمبود نیروهای خدماتی و کارشناس براساس نیازسنجی از طریق نیروی مازاد سایر دستگاه های اجرایی تامین کند.

 

نماینده عالی دولت در استان ایلام در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر ضرورت ساماندهی کشتارگاه های دام استان ایلام گفت: با وجود اینکه هدف اصلی ما اشتغالزایی است اما بصورت عملیاتی و قانونمند از کشتار های غیر مجاز استان جلوگیری و نظارت ها بهداشتی بر کشتارها تشدید می شود چراکه خط قرمز ما سلامتی و منافع مردم است.

 

بهرام نیا با اشاره به عایدات استان ایلام از سهم مالیات آلایندگی ها، تصریح کرد: کمیته ای برای بررسی میزان آلایندگی شهرستان های ایلام، مهران چوار و ایوان مشخص شده و محیط زیست متولی اصلی میزان آلایندگی هر شهرستان است که در سه ماه چهارم سال ۱۴۰۱ حدود ۱۱۰ میلیارد ریال سهم آلایندگی استان پرداخت شده است.

 

وی همچنین با اشاره به بحث مولد سازی دارایی های دولت، خواستار روشنگری رسانه ها، مدیران دستگاه های اجرایی در خصوص این موضوع شد و ادامه داد:مولد سازی مصوبه سران سه قوه است و تبدیل به قانون شده و از محل فروش اموال مازاد دستگاه های اجرایی است که ما می توانیم پروژه نیمه کاره ای که سالهاست مردم در انتظار تکمیل آنها هستند را افتتاح کنیم.

 

 

دکتر بهرام نیا با تاکید بر مزیت های مولد سازی دارایی های دولت در استان ایلام و کشور، بیان داشت: بعنوان مثال حدود ۱۹ پمپاژ کشاورزی نیمه کاره در استان است که سالهاست مردم در انتظار افتتاح آنها هستند که در صورت مولد سازی دارایی ها شاهد بهره برداری از این پروژه ها هستیم و با بهره برداری از این پروژه ها، سطح محصولات زراعی و باغی استان نیز افزایش می یابد و رونق اقتصادی و اشتغال بسیار قابل ملاحظه ای را نیز در پی خواهد داشت.

 

 

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=6756