تاریخ : سه شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۴۰۳ 12 ذو الحجة 1445 Tuesday, 18 June , 2024
0

تشکیل کارگروه مبارزه با فرار مالیاتی در استان همدان

  • کد خبر : 8369
  • ۰۹ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۸:۱۴
تشکیل کارگروه مبارزه با فرار مالیاتی در استان همدان

تشکیل کارگروه مبارزه با فرار مالیاتی در استان همدان

استاندار همدان از تشکیل کارگروه مبارزه با فرار مالیاتی در این استان برای نخستین بار در کشور خبر داد و گفت : سال گذشته ۱۰ هزار میلیارد ریال فرار مالیاتی شناسایی و با آن مقابله شد.

 

به گزارش صنعت _ دکتر علیرضا قاسمی‌فرزاد در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان همدان که با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی انجام شد،بیان داشت: در کارگروه مبارزه با فرار مالیاتی، همدلی و هماهنگی خوبی میان اعضا حکم فرماست که همین امر موجب شده به توفیقات خوبی دست یابیم و سال گذشته موفق شویم ۱۰ هزار میلیارد ریال فرار مالیاتی شناسایی و با آن مقابله نماییم.

 

 

وی افزود: مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) به دفعات از تلاش‌ها و زحمات ارزشمندی که دولت مردمی ایران قوی به ریاست حضرت آیت‌الله دکتر رئیسی در سطح کشور انجام داده، حمایت و قدردانی فرمودند، به ویژه دیروز که لطف و احسان را به اکمل درجات رساندند که این به نوعی وظیفه ما را سنگین‌تر می‌کند.

 

استاندار همدان در ادامه گریزی نیز به خدمات دولت سیزدهم در این استان زد و گفت :با عزم و اراده دولت ایران قوی در استان همدان در هفته دولت یک‌هزار و ۴ طرح با اعتباری بالغ بر ۱۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان مورد بهره‌برداری قرار گرفت و عملیات اجرایی ۱۷۵ طرح با اعتبار حدود ۴۰ هزار میلیارد تومان آغاز شد که این حجم از پروژه ها بی سابقه بوده است.

 

قاسمی فرزاد یاد آور شد :بعضی مشکلات و مسائلی مانند بحران آب و مسکن که ریشه‌ی حدود دو دهه قبل را داشت در همین ۲ سال اخیر دردولت مردمی ایران قوی برطرف شده است که نشان از اهتمام دولت سیزدهم به دیار الوند دارد.

 

نماینده عالی دولت در استان همدان اشتغال را یکی از اولویت های دولت برشمرد و تصریح کرد :در حوزه اشتغال سال گذشته ۱۰۹ درصد تعهدات خود را جامه عمل پوشاندیم و امسال نیز تا کنون ۵۰ درصد از تعهد اشتغال در نظر گرفته شده برای استان محقق شده است.

 

مقام ارشد استان همدان از تدوین سند تحول ،توسعه و پیشرفت سه ساله به عنوان گامی مهم در جهت توسعه متوازن حوزه های مختلف در این استان یاد کرد و گفت : این سند در بخش‌های مختلف صنعت، معدن ، کشاورزی و گردشگری در استان با رویکرد رشد ۷.۵ درصد طراحی شده که ۲.۵ درصد آن ناشی از بهره وری است.

 

نماینده ولی فقیه در استان همدان نیز در این دیدار گفت: در پیشرفت و توسعه‌ی اقتصاد، عدالت اصل است چرا که در نظام اسلامی، مشروعیت تک تک افراد به مقداری که به عدالت می‌اندیشند و برای رسیدن به آن برنامه و دغدغه دارند، بستگی دارد.

 

 

امام جمعه همدان اضافه کرد: یکی از معضلاتی که عدالت را به خطر می‌اندازد و روند آن را کند می‌کند، تمرکزهایی است که در وزارت‌خانه‌ها ایجاد شده که در این زمینه باید به استان‌ها اختیارات بیشتری داده شود.

 

 

وی از حضور وزیراقتصاد و استاندار همدان در بازار به عنوان یک اقدام درست در جهت تقویت ارتباط مردمی و مردمی بودن نام برد و ادامه داد : مردمی بودن یعنی راهکارها و روش‌هایی که باعث نقش آفرینی مردم به عنوان بازوی اصلی پیشرفت اقتصادی شود و این مهم در دولت حضرت آیت‌الله رئیسی در حال انجام است.

 

 

آیت‌الله حبیب‌الله شعبانی با اشاره به اینکه دولت در عرصه‌ی اقتصاد کلان و اشتغال تلاش‌های مجاهدانه و شبانه‌روزی داشته است،گفت: در حوزه مجوزهای کسب‌و‌کار اتفاق خوبی افتاده و دریافت این مجوزها تسهیل شده است که اقدامی ستودنی است.

 

 

وزیر امور اقتصادی و دارایی،سومین سخنران این دیدار بود که اظهار داشت: تأمین مالی و تقویت بنگاه‌های اقتصادی استان در حوزه صنعتی و کشاورزی که استاندار محترم بر آن تأکید دارند را به طور ویژه پیگیری خواهیم کرد که می طلبد بانک‌های صنعت و معدن و توسعه صادرات، طرح‌هایی که از طرف استان همدان ارائه می‌شود را به صورت ویژه‌ مدنظر قرار دهند تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن، ظرفیت‌های خوبی که وجود دارد را حمایت کنیم.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=8369