تاریخ : چهارشنبه, ۹ خرداد , ۱۴۰۳ 22 ذو القعدة 1445 Wednesday, 29 May , 2024
0

تردد بیش از ۳ میلیون زائر اربعین در قم

  • کد خبر : 8442
  • ۱۵ شهریور ۱۴۰۲ - ۲۲:۰۸
تردد بیش از ۳ میلیون زائر اربعین در قم

تردد بیش از ۳ میلیون زائر اربعین در قم

معاون اجتماعی، فرهنگی و زیارت استاندار قم از تردد بیش از ۳ میلیون زائر اربعین در قم خبر داد.

 

به گزارش صنعت _ ابوالقاسم مقیمی بیان داشت: ستاد اربعین استان قم فعالیت‌های خود را از ۳ ماه پیش با تشکیل کمیته‌های مختلف آغاز کرده است.

 

وی با بیان اینکه در دیروز و امروز جاماندگان اربعین حسینی(ع) در شهر مقدس قم، مسیر حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) تا مسجد مقدس جمکران را در بلوار پیامبر اعظم(ص) پیاده‌روی می‌کنند، افزود: شب اربعین به علت همزمانی با شب چهارشنبه و شب زیارتی مسجد مقدس جمکران شاهد حضور چشمگیر زائران در این مسیر بودیم.

 

معاون استاندار قم با اشاره به خدمت‌رسانی مواکب در مسیر راهپیمایی جاماندگان اربعین حسینی در قم، عنوان کرد: امسال با توجه به تجمیع بسیاری از مواکب شاهد فعالیت ۵۰ ایستگاه در قالب ۲۸ موکب در این مسیر هستیم؛ از جمله مواکب تخصصی فرهنگ و هنر، کادر نوجوان کانون های مساجد قم است که ۲۰ مسجد در این مواکب همکاری دارند.

 

جانشین ستاد اربعین حسینی استان قم تصریح کرد: استان قم تا به امروز در ایام اربعین میزبان زائرین از ۱۲ کشور بوده و بر اساس آمار تا روز دوشنبه گذشته، بیش از ۲۰۰ هزار نفر از مردم قم برای حضور در مراسم اربعین از مرز‌ها خارج شده‌اند.

 

معاون فرهنگی، اجتماعی و زیارت استاندار قم اضافه کرد: تا کنون بیش از ۳ میلیون زائر اربعین حسینی از استان قم تردد کرده‌اند.

 

وی در ادامه با اشاره به فعالیت مواکب تخصصی فرهنگ و هنر کادر نوجوان کانون های مساجد قم ابراز کرد: یکی از اقدامات شایسته کانون‌های مساجد در یک سال اخیر استفاده از نوجوانان در کادر کانون‌های فرهنگی هنری بوده که نتایج بسیار خوبی را تا کنون شاهد آن بوده‌ایم و در آینده این نسل پرچمداران انقلاب اسلامی خواهند بود

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=8442