تاریخ : پنج شنبه, ۴ مرداد , ۱۴۰۳ 19 محرم 1446 Thursday, 25 July , 2024
0

تدوین طرح جامع ساماندهی قره سو این رودخانه را از یک آسیب به ظرفیت گردشگری مبدل می کند.

  • کد خبر : 6428
  • ۰۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۰:۲۲
تدوین طرح جامع ساماندهی قره سو این رودخانه را از یک آسیب به ظرفیت گردشگری مبدل می کند.

تدوین طرح جامع ساماندهی قره سو این رودخانه را از یک آسیب به ظرفیت گردشگری مبدل می کند.

 استاندار کرمانشاه تبدیل رودخانه قره سو از آسیب کنونی به یک ظرفیت گردشگری را نیازمند تدوین طرح جامع ساماندهی آن عنوان کرد و گفت: لایروبی ،جمع آوری و جلوگیری از ورود فاضلاب جدید به داخل رودخانه و زیباسازی حاشیه آن از جمله اقدامات ضروری است که بایددر طرح جامع ساماندهی رودخانه قره سو لحاظ شود.

 

 

به گزارش الوند _ دکتر محمد طیب صحرایی در نشست سه ساعته مدیریت منابع، ظرفیت ها و چالش‌های آبی استان کرمانشاه که صبح پنج شنبه در استانداری برگزار شد، بر تهیه اطلس و برنامه راهبردی منابع آبی استان برای اجرای هر نوع برنامه و سرمایه گذاری و اجرای طرح های صنعتی و گردشگری از سوی مسئولان آبی استان تاکید کرد.

مقام عالی استان کرمانشاه با بیان اینکه تهیه یک اطلس و برنامه جامع آبی، روشنگر مسیر پیش رو و گام های بعدی خواهد بود، گفت: ممکن است یک طرح سرمایه گذاری و تولیدی در یک شهرستان دارای منابع آبی خوب، به صرفه و مزیت باشد اما در یک منطقه کم آب استان امکان اجرا نداشته باشد.

وی بر ضرورت جایگزینی اقدامات کارشناسی گام به گام و چند لایه بجای برنامه های جزیره ای کنونی تاکید و یادآور شد: باید به سمتی برویم که برنامه های مدیران آب استان به یک تجمیع متمرکز و خروجی فرآوری شده برسد و امکان اجرایی شدن آن به خوبی فراهم شود.

دکتر صحرایی در ادامه رودخانه قره سو را یک ظرفیت گردشگری برای استان دانست و خواستار تهیه طرح جامع ساماندهی این رودخانه با مشارکت آب منطقه ای، آبفا، شهرداری، فرمانداری کرمانشاه و سایر مدیران مربوطه با مدیریت معاونت عمرانی استانداری شد.

وی تاکید کرد: جلسات کارشناسی این موضوع باید طی روزها و هفته پیش رو برگزار و تصمیم و طرح نهایی برای جلسات بعدی استاندار پخته و آماده شود.

استاندار کرمانشاه لایروبی و جمع آوری فاضلاب از رودخانه قره سو، جلوگیری از ورود فاضلاب جدید به داخل رودخانه و ساماندهی و زیباسازی رودخانه و حاشیه آن را از جمله اقدامات ضروری در طرح جامع ساماندهی این رودخانه دانست و گفت: باید شبانه روزی و سه شیفت برای ایجاد یک محیط شهری سالم و زیبا در حاشیه قره سو تلاش کنیم که آسیب کنونی تبدیل به یک فرصت و مزیت بویژه در حوزه گردشگری شود.

 

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=6428