تاریخ : جمعه, ۲۲ تیر , ۱۴۰۳ 6 محرم 1446 Friday, 12 July , 2024
0

تخصیص ۲۵۰۰ ميليارد تومان تسهیلات  قرض الحسنه برای مشاغل خرد و کارفرمایی استان کرمانشاه

  • کد خبر : 5724
  • ۲۱ آبان ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۹
تخصیص ۲۵۰۰ ميليارد تومان تسهیلات  قرض الحسنه برای مشاغل خرد و کارفرمایی استان کرمانشاه

تخصیص ۲۵۰۰ ميليارد تومان تسهیلات  قرض الحسنه برای مشاغل خرد و کارفرمایی استان کرمانشاه

معاون هماهنگي امور اقتصادي استانداري كرمانشاه از تخصیص ۲۵۰۰ ميليارد تومان تسهیلات  قرض الحسنه برای مشاغل خرد و کارفرمایی این استان خبر داد و گفت: با استفاده از این تسهيلات بيش از ۱۷ هزار شغل در استان ايجاد مي شود كه اين رقم كاهش دو درصدي نرخ بيكاري در استان را به دنبال خواهد داشت.

به گزارش الوند _ بهزاد باباخاني در جلسه كارگروه اشتغال و سرمايه گذاري استان کرمانشاه اظهار داشت: يك تسهيلات قرض الحسنه دو هزار و ۵۰۰ ميليارد توماني از محل بند ب تبصره ۱۶ برای استان کرمانشاه در نظر گرفته شده كه خوشبختانه با استفاده از آن بيش از ۱۷ هزار شغل در استان ايجاد مي شود و كاهش دو درصدي نرخ بيكاري در استان را به دنبال خواهد داشت.

وی با بیان اینکه پرداخت این تسهیلات به زودی آغاز می شود، گفت: رقم آن برای مشاغل انفرادی، ۱۵۰ میلیون تومان و برای مشاغل کارفرمایی، ۴ میلیارد تومان است.

معاون استاندار کرمانشاه ادامه داد: كارگروه اشتغال و سرمايه گذاري استان دو موضوع مهم يعني تسهيلات سفر رياست محترم جمهوري به استان و همچنين تبصره ۱۶ را به منظور كاهش نرخ بيكاري در دستور كار دارد که اعضاي جلسه بايد به اين دو موضوع توجه ويژه داشته و هماهنگي و همكاري هاي خود را براي تسريع در جذب به موقع اين تسهيلات افزايش دهند.

وي از كميته نظارت بر اجراي طرح هاي اشتغالزايي خواست كه نظارت و پيگيري هاي خود را براي جذب به موقع و همچنين اجراي هدفمند تسهيلات اشتغالزايي در استان بیشتر کنند.

معاون هماهنگي امور اقتصادي استانداري تاكيد كرد: دستگاه هاي اجرايي و بانك ها بايد در اجراي طرح هاي اشتغالزيي به موضوع زنجيره ارزش و مشاغل خرد كه رونق اقتصادي و اشتغال بيشتر را به دنبال داشته شد، توجه نمایند.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=5724