تاریخ : سه شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۴۰۳ 12 ذو الحجة 1445 Tuesday, 18 June , 2024
1

تخصیص ۲ هزار میلیارد تومانی مصوبات سفر رئیس جمهور به کردستان

  • کد خبر : 5757
  • ۲۶ آبان ۱۴۰۱ - ۱۹:۳۵
تخصیص ۲ هزار میلیارد تومانی مصوبات سفر رئیس جمهور به کردستان

تخصیص ۲ هزار میلیارد تومانی مصوبات سفر رئیس جمهور به کردستان

استاندار کردستان از تخصیص ۲ هزار میلیارد تومان اعتبارات سفر رئیس جمهور به کردستان برای تکمیل زیرساخت‌ها و پیشبرد پروژه‌های عمرانی این استان خبر داد.
 

به گزارش الوند _ اسماعیل زارعی کوشا در اولین جلسه ستاد استانی لایحه بودجه ۱۴۰۲ اظهار داشت : با توجه به اینکه ما در آستانه تدوین و تصویب بودجه سال آینده کشور قرار داریم ضرورت دارد پیشنهادات استان جمع بندی و  به هیات دولت و سازمان برنامه و بودجه کشور  ارائه شود تا نقش خود را در راستای رفع برخی چالش‌های بودجه‌ای ایفا کنیم.

وی با بیان اینکه سفر رئیس جمهور به کردستان دستاوردها و برکات فراوانی به دنبال داشت که برای تحقق کامل مصوبات و دریافت اعتبارات ، دستگاه‌های اجرایی باید تلاش شبانه روزی را سرلوحه اقدامات و کارهای خود قرار دهند ، گفت:با توجه به اینکه ما جزو استان‌های آخر کشور در برنامه سفرهای استانی رئیس جمهور بودیم لکن تاکنون ۲ هزار میلیارد تومان از محل آن سفر برای پروژه‌های عمرانی استان اختصاص پیدا کرده  و تا پایان سال نیز افزایش چشمگیری خواهد داشت.

زارعی کوشا ادامه داد:پیگیری بخش بزرگی از مصوبات سفر به عهده دستگاه‌های اجرایی است که باید آن را از طریق وزارتخانه‌ها به نتیجه برسانند و در این راستا نیز عملکرد دستگاه‌ها به صورت روزانه و هفتگی رصد و پایش می‌شود.

استاندار کردستان تصریح کرد : مردم از ما نتیجه سفر و دستاوردهای آن را مطالبه می‌کنند ، بنابراین باید تلاش شود تا مصوبات اجرایی و عملیاتی شود و ما به عینه شاهد تاثیرات مثبت آن سفر در معیشت، اقتصاد و عمران استان باشیم.

زارعی کوشا با بیان اينکه انجام طرحها و پروژه‌های بزرگ با کار روزمره عادی و نامه نگاری به نتیجه نمی‌رسد، یادآور شد :در پایان فصل عمرانی نباید شاهد برگشت هیچ گونه اعتباری از جانب دستگاه‌های اجرایی باشیم و باید سازوکاری تعریف شود که همه اعتبارات جذب و در استان هزینه شود و هر نوع کوتاهی در این خصوص قابل پذیرش نخواهد بود.

مقام عالی دولت در کردستان در ادامه تعهدات درآمدی استان در سال گذشته را هزار و ۱۰۰ میلیارد عنوان کرد و گفت :این تعهدات به صورت کامل تحقق پیدا کرد و در سال‌جاری نیز این رقم به ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان افزایش یافت که تاکنون ۶۸ درصد محقق شده است.

نماینده عالی دولت در استان کردستان تصریح کرد: سهم درآمدهای استان در بودجه باید به صورت واقع بینانه تعریف  و ابلاغ شود ، چرا که بیشتر واحدهای صنعتی بزرگ در استان از معافیت‌های قانونی مالیاتی استفاده می‌کنند و در نهایت فشار وصول این درآمدها متوجه کسب و کارهای خرد می‌شود که این مناسب نیست.

وی در پایان از سازمان صنعت، معدن و تجارت این استان خواست در خصوص میزان حقوق مالکانه معادن به صورت کامل شفاف سازی شود تا روشن شود که میزان پرداخت این حقوقات به چه مقدار است

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=5757