تاریخ : چهارشنبه, ۹ خرداد , ۱۴۰۳ 22 ذو القعدة 1445 Wednesday, 29 May , 2024
1

تخصیص ۲۰۰ میلیارد تومان از اعتبارات سفر رئیس جمهور به کردستان برای ساماهی مرز باشماق

  • کد خبر : 8540
  • ۳۰ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۴
تخصیص ۲۰۰ میلیارد تومان از اعتبارات سفر رئیس جمهور به کردستان برای ساماهی مرز باشماق

تخصیص ۲۰۰ میلیارد تومان از اعتبارات سفر رئیس جمهور به کردستان برای ساماهی مرز باشماق

استاندار کردستان با بیان اینکه مرز باشماق از  مهمترین ظرفیت‌های استان است و ساماندهی آن جزو اولویت‌های توسعه‌ای محسوب می‌شود، از تخصیص ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار مصوب سفر رئیس جمهور برای اتمام این طرح خبر داد.

 

به گزارش صنعت _ اسماعیل زارعی کوشا در پنجاه و سومین نشست شورای گفتگوی دولت و  بخش خصوصی استان کردستان اظهارداشت : دستورکار جلساتی که متناسب با اولویت‌ها و ضرورت‌ها طبق کارهای کارشناسی‌شده و هدفمند باشد، منتج به نتیجه خواهد شد.

 

 

استاندار کردستان یکی از مهمترین اولویت های دولت دراین استان را تسریع ساماندهی مرز باشماق عنوان کرد و گفت: پروژه ساماندهی این مرز در سال ۹۹ کلنگ زنی شده و مستلزم تملک اراضی و اعتبار قابل توجه و فقط هزینه تملک، از کل اعتبار ساماندهی پیش بینی شده بیشتر بود که از سال گذشته تاکنون با جدیت این امر دنبال شد و خوشبختانه برای اتمام این طرح ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار به عنوان مصوبه سفر رییس جمهور تخصیص یافته است و این گره بازشد.

 

زارعی کوشا با بیان اینکه مرز باشماق از  مهمترین ظرفیت‌های استان کردستان است و ساماندهی آن جزو اولویت‌های توسعه‌ای محسوب می‌شود گفت: با جدیت تمام به دنبال ساماندهی این مرز هستیم چراکه از نظر میزان ترانزیت یکی از مهمترین مرزهای زمینی کشور است.

 

وی اجرای طرح ساماندهی باشماق را مستلزم مشارکت گمرک و راهداری و دیگر دستگاهای مربوطه برشمرد و گفت: مسائل و مشکلات بین گمرک و راهداری در مرزها فقط مختص به کردستان نیست و سایر استان‌های مرزی نیز این مشکلات و مباحث را دارند که به سیاست‌های کلان  ارتباط دارد که در این دستگاه‌ها بایستی اتخاذ شود.

 

استاندار کردستان تصریح کرد: رویکرد مسئولان کشوری با رایزنی‌های مستمر، حل مشکلات مرز باشماق است که هم اکنون بخش بزرگی از این موانع برطرف شده است.

 

زارعی کوشا با اشاره به فرایندهای پایانه‌های مرزی اذعان کرد: تمامی موضوعات و مسائل استانی بر حسب وظیفه در سطح شهرستان،  استان و کشوری باید مشخص و جمعبندی شود تا از این ظرفیت به بهترین شکل بهره‌مند شدیم.

 

وی از همراهی خوب تجار در مرز باشماق و موکب‌داران اربعین در میزبانی از زائران قدردانی کرد و گفت: مرز باشماق به عنوان گذرگاه اربعین جدا از مولفه‌های معنوی، یک محور برای توسعه استان است و این ظرفیت می‌تواند فرصت بی بدیلی برای کردستان باشد.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=8540