تاریخ : شنبه, ۲۳ تیر , ۱۴۰۳ 7 محرم 1446 Saturday, 13 July , 2024
1

تحقق ۱۰۲ درصدی سهم اشتغال سنندج در سال‌جاری  

  • کد خبر : 6594
  • ۲۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۳:۵۹
تحقق ۱۰۲ درصدی سهم اشتغال سنندج در سال‌جاری   

تحقق ۱۰۲ درصدی سهم اشتغال سنندج در سال‌جاری

فرماندار سنندج گفت :سهم اشتغال سنندج در سال جاری ۷ هزار و ۴۴۲ شغل است که تاکنون ۷ هزار و ۵۹۹ شغل معادل ۱۰۲ درصد در سامانه رصد ثبت شده است.

 

به گزارش الوند _ حسن عسکری در جلسه هماهنگی برگزاری جشن اشتغال شهرستان‌های استان کردستان اظهار داشت: از ابتدای دولت دو دغدغه مهم استاندار اشتغال و مسکن بود که در دو حوزه موفقیت‌های زیادی با کاری جهادی صورت گرفت اما کماکان باید همچنان مسکن و اشتغال دو اولویت اصلی استان باشد.

 

فرماندار سنندج افزود: تعهد اشتغال سنندج به عنوان مرکز استان در سطح کشور آمار قابل توجهی بود و حتی تحقق اشتغال در این شهرستان از برخی استان‌های دیگر بیشتر بود که این مهم با کار تیمی و همراهی ادارات محقق شد.

 

وی با بیان اینکه، همچنان اشتغال را به عنوان اولویت اصلی دنبال می‌کنیم، خاطر نشان کرد: بیشترین سهم اشتغال در شهرستان سنندج مربوط به کمیته امداد، اداره تعاون،کار و رفاه، بهزیستی، جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت و بنیاد برکت بود و عملکرد بسیار بالایی داشتند.

 

عسکری معرفی و شناخت ظرفیت‌ها در همایش اشتغال استان را فرصتی مناسب ذکر کرد و گفت: باید تمرکز ویژه‌ای در روستاها داشته باشیم و اگر بتوانیم اقتصاد و اشتغال را سمت روستا ببریم که با تحقق این مهم بسیاری از مشکلات و آسیب‌های اجتماعی شهری نیز مرتفع می‌شود.

 

فرماندار سنندج یادآور شد: نگاه به اشتغال حوزه جوانان باید به صورتی ویژه باشد لذا جوانان نباید به پشت میزنشینی امیدوار باشند بلکه باید به سمت خوداشتغالی پیش بروند.

 

 

نماینده عالی دولت در شهرستان سنندج اضافه کرد :سهم اشتغال سنندج در سال جاری ۷ هزار و ۴۴۲ شغل است که تاکنون ۷ هزار و ۵۹۹ شغل معادل ۱۰۲ درصد در سامانه رصد ثبت شده است.

 

 

عسکری ضمن تشکر از بانک‌هایی که اعتبارات سال جاری را پرداخت کرده‌اند از دیگر بانک‌هایی که اعتبارات خود را جذب و پرداخت نکرده‌اند گلایه کرد و گفت: تعدادی از بانک‌های استان هم در زمینه جذب اعتبارات بسیار ضعیف عمل کردند به گونه‌ای  جذب اعتبارات بانک‌های استان سال گذشته ۹۰ درصد بود اما در سال جاری ۳۸ درصد بوده است.

 

وی در پایان تصریح کرد:  بسیاری از پرونده‌ها در بانک‌ها آماده پرداخت است و مشکلی ندارند که بانک‌ها باید این اعتبارات را نهایتا تا پایان سال پرداخت کنند

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=6594