تاریخ : سه شنبه, ۸ خرداد , ۱۴۰۳ 21 ذو القعدة 1445 Tuesday, 28 May , 2024
1

تاکید دادستان کرمانشاه برلزوم تشدید مبارزه با قاچاق دارو در کرمانشاه

  • کد خبر : 1887
  • ۱۱ مهر ۱۴۰۰ - ۸:۰۱
تاکید دادستان کرمانشاه برلزوم تشدید مبارزه با قاچاق دارو در کرمانشاه

تاکید دادستان کرمانشاه برلزوم تشدید مبارزه با قاچاق دارو در کرمانشاه

کرمانشاه _ الوند _شهرام کرمی در نشست ستاد مقابله با قاچاق دارو که با حضور دستگاه های ذیربط در دادسرای استان برگزار شد، بااشاره به ابلاغیه جدید دادستان کل کشور مبنی بر برخورد جدی تر با قاچاق دارو، اظهار کرد: در این راستا، پلیس امنیت اقتصادی انتظامی استان و مأمورین گمرک در قالب کمیته مشترک در مبادی رسمی ضمن رصد دقیق واردات و صادرات با قاچاق دارو مقابله داشته باشند.

کرمی افزود: این کمیته در صورت کشف داروی قاچاق ضمن تشکیل پرونده قضائی نسبت به معرفی عامل یا عاملین قاچاق به مرجع ذی صلاح قانونی اقدام کند.

دادستان کرمانشاه با تاکید بر لزوم بازرسی دقیق تر معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی استان از تمام داروخانه های سطح شهر، گفت: درصورت کشف داروی تقلبی، تاریخ مصرف گذشته و یا عرضه و توزیع دارو خارج از شبکه رسمی توزیع ضمن ضبط اقلام مکشوفه و تشکیل پرونده قضائی، عاملین را هم به مراجع ذی صلاح قانونی معرفی کنند.

وی باارائه طرح تشکیل کمیته ای مشترک با حضور بازرسان معاونت غذا و دارو و مأمورین پلیس امنیت اقتصادی انتظامی استان عنوان کرد: مواجهه شدن با موارد خارج از ضوابط قانون از جمله عرضه و توزیع دارو خارج از شبکه رسمی توزیع، داروی فاسد و تاریخ مصرف گذشته، سوء استفاده از ارز دولتی و عرضه دارو توسط این کمیته باید گزارش تا نسبت به تشکیل پرونده قضائی و معرفی عاملین اقدام شود.

کرمی با تاکید بر لزوم پررنگ تر شدن نقش اداره نظارت بر اماکن عمومی انتظامی، بازرسان اتاق اصناف و کلانتری های مربوطه و ورزش و جوانان در بحث مقابله با قاچاق دارو، اعلام کرد: این نهادها باید از طریق ایجاد گشت مشترک ضمن بازدید از واحدهای صنفی عطاری، فروش لوازم آرایشی و بهداشتی و باشگاه های پرورش اندام در صورت مواجه شدن با عرضه، توزیع و نگهداری و فروش دارو خارج از شبکه توزیع داروی تقلبی و تاریخ مصرف گذشته و پودرهای نیروزای غیرمجاز ضمن توقیف و ضبط داروها با تشکیل پرونده قضائی عامل یا عاملین به مرجع صلاحیت دار قانونی معرفی کنند.

وی ادامه داد: از طرفی محل فعالیت متصدیان عطاری ها فاقد مجوز یا متصدیان عطاری های متخلف با رعایت مقررات قانونی پلمب شود.

دادستان کرمانشاه بااشاره به فعالیت فروشنده های سیار داروهای غیرمجاز، عنوان کرد: دستگاه های ذیربط ضمن تشکیل کمیته ای نسبت به شناسائی افراد سیار فروشنده دارو غیرمجاز خصوصاً در اطراف میدان آزادی کرمانشاه اقدام و ضمن ضبط و توقیف داروهای غیرمجاز عامل یا عاملین فروش دارو به مرجع صلاحیت دار قضائی معرفی کنند.

وی به تبلیغ، عرضه و فروش دارو به صورت غیرمجاز از طریق فضای مجازی هم اشاره کرد و افزود: پلیس فتا ضمن رصد لازم نسبت به شناسائی عاملین اقدام و جهت اقدام عملیاتی به پلیس امنیت اقتصادی انتظامی استان کرمانشاه معرفی کند.

کرمی با تاکید براینکه هر دستگاه و کمیته ای باید ماهانه نتیجه اقدامات خود را به دادسرا گزارش کند، گفت: سازمان های کاشف باید آسیب های موجود در راستای مقابله و مبارزه با قاچاق دارو را احصاء و جهت اتخاذ تدابیر مقتضی به منظور عملکرد مطلوب اعلان کنند.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=1887

برچسب ها