تاریخ : سه شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۴۰۳ 12 ذو الحجة 1445 Tuesday, 18 June , 2024
0

تامین انرژی پایدار یکی از اولویت های مدیریت ارشد استان کرمانشاه است

  • کد خبر : 8327
  • ۰۴ شهریور ۱۴۰۲ - ۲۰:۲۷
تامین انرژی پایدار یکی از اولویت های مدیریت ارشد استان کرمانشاه است

تامین انرژی پایدار یکی از اولویت های مدیریت ارشد استان کرمانشاه است

استاندار کرمانشاه تلاش برای تامین انرژی پایدار را یکی از اولویت های مدیریت ارشد این استان ذکر کرد و گفت: برق مصرفی صنایع در فصل های تابستان و زمستان دچار مشکلاتی می شود که انتظار داریم با توجه به ضرورت تقویت تولید و اشتغال استان، وزارت صمت امتیازاتی را در این حوزه برای صنایع کرمانشاه قائل شود.

به گزارش صنعت _ محمدطیب صحرایی در آیین بهره‌برداری از خط تولید آزمایشی آهن اسفنجی و رونمایی از محصول صادراتی جدید ذوب آهن بیستون که همزمان با هفته دولت و با حضور دکتر علی آبادی وزیر صمت، سرپرست معاونت اقتصادی استانداری، حجت الاسلام دکتر حسینی کیا نایب رئیس کمیسیون صنایع مجلس، معاون وزیر و مدیرعامل صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران برگزار شد؛ عنوان کرد: استان کرمانشاه سالیانه ۱۲۰ میلیون تن تولید صنعتی و ۲۰ میلیون تن تولید معدنی دارد و از ظرفیت‌ها و فرصت‌های بسیار ممتازی در این حوزه برخوردار است.

وی افزود: استان کرمانشاه در سال‌های قبل از انقلاب و در دوران جنگ تحمیلی، آسیب های بسیاری دیده و روند سرمایه گذاری در این منطقه، کمتر از دیگر جاها بوده است.

مقام عالی استان کرمانشاه تاکید کرد: باید تلاش کنیم این کاستی ها و فاصله‌ها را با کار جهادی و شبانه‌روزی و به صورت جهشی ترمیم شود.

وی در ادامه به روند کاهشی نرخ بیکاری در استان اشاره کرد و گفت: یکی از مشکلات جدی استان طی این سال‌ها، نرخ بالای بیکاری و قرار گرفتن در رتبه‌های  اول و یا دوم کشور بوده است که خوشبختانه با تلاش‌های صورت گرفته در بهار امسال توانستیم به رتبه ۷ کشور برسیم و استان در شرایط بهتری قرار گیرد.

نماینده عالی دولت در استان کرمانشاه تلاش برای تامین انرژی پایدار را یکی از اولویت های مدیریت ارشد استان برشمرد و گفت: برق مصرفی صنایع در فصل های تابستان و زمستان دچار مشکلاتی می شود که انتظار داریم با توجه به ضرورت تقویت تولید و اشتغال استان، وزارت صمت امتیازاتی را در این حوزه برای صنایع استان قائل شود.

صحرایی ادامه داد: در این زمینه در راستای تحقق عدالت مورد نظر دولت، پیشنهادی از طرف استان کرمانشاه در زمینه محدودیت قطع انرژی برق صنايع استان‌های کم برخوردار ارائه شده است که امیدواریم این طرح اجرایی شود.

وی در ادامه به فعالیت های گروه صنعتی شکری و واحدهای زیر مجموعه آن اشاره کرد و گفت: ذوب آهن بیستون یکی از واحدهای تولیدی نمونه و از افتخارات صنعتی و صادراتی استان کرمانشاه است که امروز خط تولیدی آهن اسفنجی این مجموعه به بهره‌برداری رسید و یک محصول صادراتی جدید صادراتی رونمایی شد

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=8327