تاریخ : پنج شنبه, ۴ مرداد , ۱۴۰۳ 19 محرم 1446 Thursday, 25 July , 2024
3

تأمین ۱۴۰ هکتار زمین برای ساخت ۱۱ هزار واحد نهضت ملی مسکن همدان

  • کد خبر : 7278
  • ۲۴ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۹:۳۶
تأمین ۱۴۰ هکتار زمین برای ساخت ۱۱ هزار واحد نهضت ملی مسکن همدان

تأمین ۱۴۰ هکتار زمین برای ساخت ۱۱ هزار واحد نهضت ملی مسکن همدان

استاندار همدان از تأمین ۱۴۰ هکتار زمین از اراضی استانداری برای ساخت ۱۱ هزار واحد مسکونی در قالب طرح نهضت ملی مسکن همدان خبر داد.

به گزارش الوند _ علیرضا قاسمی فرزاد در جلسه نهضت ملی مسکن استان همدان اظهار داشت: ۱۴۰ هکتار زمین از اراضی استانداری همدان برای ساخت نزدیک به ۱۱ هزار واحد نهضت ملی مسکن همدان تأمین شده است.

وی با اشاره به اینکه با توجه به نزدیکی این شهرک به همدان، زیرساخت‌های آن به سهولت و با سرعت اجرا خواهد شد، افزود: کلیه نکات فنی، تخصصی، فضای آموزشی، فضای درمانی و تأمین سرانه فضای سبز شهرک جدید توسط کارشناسان مربوطه لحاظ شده است.

استاندار همدان تصریح کرد:در طول چهار دهه اخیر هیچ پهنه‌ای به شهر همدان اضافه نشده بود که این امر باعث بالا رفتن تراکم جمعیت و روند افزایشی قیمت زمین و مسکن شدلذا می طلبید در طرح جامع شهری همدان، بازنگری شود که این بازنگری بعد از شش سال صورت گرفت.

قاسمی فرزاد یاد آور شد : در بازنگری طرح جامع شهری همدان، دو هزار هکتار به محدوده شهر اضافه شد، البته ما به همین میزان بسنده نمی‌کنیم چراکه تأمین مسکن برای سایر متفاضیان را در دستور کار داریم.

نماینده عالی دولت در استان همدان با بیان اینکه شرکت‌هایی با فناوری بالا قرار است در شهرک جدید اکباتان ورود کنند تا ساخت و ساز با سرعت آغاز شود، خاطر نشان کرد:از رئیس این بنیاد مسکن انقلای اسلامی نیز دعوت شد با توجه به توانمندی این بنیاد طی بازدیدی، موافقت‌های لازم را برای ساخت واحد‌های جدید در شهر همدان را انجام دهند.

 

نماینده مردم  همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه بیان داشت: اختصاص ۱۴۰ هکتار زمین از اراضی دولت برای ساخت ۱۱ هزار واحد مسکونی در قالب نهضت ملی مسکن، فکر بکر و بدیعی از استاندار همدان بود که قابل تقدیر است و همه باید قدردان این حرکت جهادی دکتر قاسمی‌فرزاد و متولیان امر باشند.

 

حمیدرضا حاجی‌بابایی اضافه کرد: در سال جاری انتظار داریم با توجه به کارهای بزرگ و اقدامات انجام شده دولت سیزدهم در استان، نام همدان در صدر استان‌های کشور در قرار گیرد.

 

وی با اشاره به اینکه امروز جشن بزرگی برای همدان است از استاندار همدان و تمام متولیان تصویب طرح جامع به دلیل اضافه شدن حداقل ۲ هزار هکتار به مساحت شهر همدان، تشکر و قدردانی کرد.

 

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: در جلساتی که با وزیر کشور و وزیر راه و شهرسازی داشتم به روشنی رضایت‌مندی از عملکرد استاندار همدان مشهود بود.

 

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=7278